TOKMAKLI’DA OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI: 5 YARALI

TOKMAKLI’DA OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI: 5 YARALI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TRAFO VE OT YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

TRAFO VE OT YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

KADİRLİ HEM’DE YIL SONU SERGİSİ AÇILACAK

KADİRLİ HEM’DE YIL SONU SERGİSİ AÇILACAK

ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN “ÇOCUK” AĞIR YARALANDI

ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN “ÇOCUK” AĞIR YARALANDI

VALİ COŞKUN, ÇİLEK ÜRETİM ALANLARINI İNCELEDİ
    • 18 Kasım 2019 - 07:19:07

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, merkez ilçe Akyar köyündeki çilek üretim alanlarında incelemelerde bulundu. Vali Coşkun, tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam’dan çilek üretimiyle ilgili detaylı bilgi aldı. Müdür Sağlam, çilek yetiştiriciliğinin,il genelinde 142 dekar alanda yapılmakta olduğunu belirterek, “Bu alanların 102 dekarı ilimiz Bahçe ilçesinde, 10 dekarı Kadirli ilçemizde ve 30 dekarı Merkez ilçemizde bulunmaktadır.” dedi. Sağlam, her geçen gün üretimi artan çilek tarımının özellikle küçük aile işletmeciliği için kayda değer bir ekonomik getirisi olduğunu, bu kapsamda çilek üretiminin, tarımsal üretime katılmak isteyen yeni girişimciler için tavsiye ettiğini sözlerine ekledi.
Girişimci Lokman Dayan ise 2019-2020 üretim sezonunda başladığı çilek üretim aşamaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Merkez ilçe Akyar köyünde 15 dekar alanda Rubygem çilek çeşidiyle eylül ayında fide dikimi yaparak yetiştiriciliğe başladığını söyleyen Dayan, pazarlama ve satışla ilgili problem yaşamadığını belirtti. Üretici Dayan, dekara 3-4 ton civarı ürün almakta olduğunu, pazar talebine yetişmekte zorlandığını, daha fazla üretim yapmayı hedeflediğini ve Osmaniye iç piyasasının talebini karşılamaya çalışacağını sözlerine ekledi. Vali Coşkun ise girişimci Lokman Dayan’a ürünlerinin bereketli ve bol kazançlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz