TARIM ARAZİLERİNİN KULLANIMININ ETKİNLEŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ZEYTİN FİDANI DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Dağıtım töreni Osmaniye Valisi Sayın Dr. Erdinç Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Kolabaş, İl Özel Genel Sekreteri Hamit Çoşkun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet, Ziraat Odası Başkanı Berat Karaboran, Zeytin Üreticileri Birliği Recai Alibekiroğlu, Koyun ve Keçi Birliği Başkanı Mustafa Saygılı ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleşti.
Take Projesiyle Bakanlığımız tarafından atıl durumda olan arazilerin yeniden üretime dahil edilmesi amacıyla 330 çiftçimize 36.000 adet zeytin fidan dağıtımı gerçekleştirildi, bu yıl güz döneminde de 60.000 adet mavi etiketli sertifikalı gemlik çeşidi zeytin dağıtımı yapılacaktır böylelikle 2024 yılı içerisinde yaklaşık 100.000 adet zeytin fidanı dağıtımı yapılmış olacaktır ve böylelikle Osmaniye’de zeytinciliğin geliştirilmesine üretim alanı ve üretim miktarının artışına büyük ölçüde katkı sağlanmış olacaktır.
Dağıtım töreninin sonunda Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ve İl Müdürü Erdem Kolabaş dağıtılan zeytinlerin çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ettiler.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)