İlçemiz ekonomisinde önemli bir yer tutan bahçecilikte destekler sürüyor. Son yıllarda zeytin, ceviz ve şeftali yetiştiriciliğinde önemli alanlara ulaşıldı. Şüphesiz yeni bahçe tesis ederken sertifikalı fidan tercih etmek, hastalık ve zararlılar ile mücadelede ve doğru ürün çeşidinin elde edilmesinde önem arz ediyor.
Tarım müdürlüğünden yapılan açıklamada,
Bakanlığımız 2023 yılı destekleme tebliği ile sertifikalı fidan ile bahçe tesislerinde standart çeşitlerde dekara 250 ₺ destekleme ödemesi yapıyor. %6 üzeri eğimli arazilerin bahçeciliğe yönlendirilmesi hedefleniyor.
Kurulumuna eşlik ettiğimiz ve sertifikalı fidan desteği verdiğimiz bahçelerde fidanların bugün verim çağına gelmiş olması bize gurur veriyor dendi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)