DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AFAD DUYURU…

AFAD DUYURU…

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

YENİ DEVLET HASTANESİ’NDE İNŞAAT ÇALIŞMASI BAŞLADI
    • 27 Aralık 2019 - 07:13:50

Osmaniye’de, 600 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesi inşaatı için ilk kepçe vuruldu. 800 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi temel inşaatı için yapılan hazırlıklar, vurulan ilk kepçeyle başladı. Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’na, Ak Parti İl Başkan Vekili Kemal Yalçın ve İl ve İlçe teşkilatı yöneticileri de eşlik etti. Gebeli Mahallesi Bölge Trafik Müdürlüğünün arkasında Milli Savunma Bakanlığından tahsisi sağlanan 102 bin 500 metrekare yüzölçümlü arazi üzerine yapılacak olan hastanenin 190 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını söyleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, “Proje olarak 600 yataklı kapasite olarak 800 yatağa kadar çıkabilecek şekilde projelendirilen, 3 Blok ve 8 kattan oluşacak Yeni Osmaniye Devlet Hastanesinde 24 ameliyathane ile 182 hasta polikliniği bulunacaktır. 600 Yataklı Osmaniye Devlet Hastanesinin tüm bölge halkına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.” dedi. Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise “Devlet Hastanemizin ilk çalışmalarını başlattık. En kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetini sunacağız.

Osmaniye’mize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. Hastanenin tamamlanmasıyla kentte sağlık hizmetinin en yüksek kalitede verileceği belirtilirken, 600 yataklı olacak hastanede 229’u tek yataklı, 164’ü iki yataklı olmak üzere toplam 393 nitelikli oda yer alacağı, hastanenin uluslararası standartlarda 24 ameliyathane, her branştan 199 poliklinik ile hizmet vereceği kaydedildi.

Ayrıca, yoğun bakım ünitesinde toplam 119 yatak olacağı, 67 yatağın genel yoğun bakım, 6 yatağın KVC, 13 yatağın çocuk yoğun bakım, 33 yatağın yeni doğan yoğun bakım için ayrılacağı ve acil serviste ise 104 yatak planlaması yapıldığı belirtilirken, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek görüntüleme oda sayısının ise 25 olacağı kaydedildi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz