İŞGALLER ÜZERİNE-30….

İŞGALLER ÜZERİNE-30….

Milletvekili Kaya’dan Anneler Günü Mesajı

Milletvekili Kaya’dan Anneler Günü Mesajı

VALİ YILMAZ, KURUM MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ YILMAZ, KURUM MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

SİGARAYI BIRAKMANIN ŞİMDİ ZAMANI  “BAŞARABİLİRSİN”

SİGARAYI BIRAKMANIN ŞİMDİ ZAMANI “BAŞARABİLİRSİN”

Ölen kedisini defnetmek için Gaziantep’den Osmaniye’ye getirdi

Ölen kedisini defnetmek için Gaziantep’den Osmaniye’ye getirdi

Sumbasta Aşçı Yardımcılığı Kursu Açıldı
    • 19 Temmuz 2019 - 07:29:00

Sumbas Halk Eğitim Merkezi (HEM) ile İŞKUR işbirliğinde aşçı yardımcılığı kursu açıldı.
Sumbas Halk Eğitim Merkezi Kurs Merkezinde düzenlenen 400 saat süreli 8 Ekimde sonerecek kursa 19 kadın 1 erkek olmak üzere 20 kursiyer katıldı.
Kursun açılışında konuşan Sumbas Halk Eğitim Müdürü Halil Akıncı, aşçılıkta hijyen konusunun önemine dikkati çekerek meslek edinmeye yönelik bu tür kursların sağladığı imkanları anlattı.Kurs sonunda başarılı olanların, alacakları sertifika ile iş yerlerini açabileceği gibi başka işletmelerde de çalışabileceğini belirten Akıncı, “Devletimiz istihdamın artırılması ve meslek edindirmeye yönelik kursların açılmasında önemli çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda işte size meslek sahibi olma fırsatı. Kursta kendinizi iyi yetiştiriniz. Kursta başarılı olursanız sertifika alacaksınız. Alacağınız sertifika ile iş yerinizi açabilme veya bir başka işletmede çalışma imkanına kavuşacaksınız.” Dedi
Müdür Akıcın, Katkı ve desteklerinden dolayı İlçe MEM Müdürü Ali SERT ve Kadirli İŞ KUR Müdürü Abdülhamit YILDIRIMA teşekkür ederek, desteklerinin devamını diledi.
Kursun Açılış kurdelesini Sumbas İlçe MEM Şube Müdürü Kürşad Alparslan AKYÜZLÜ ve HEM Müdürü Halil Akıncı’nın kestiği açılışa İş kur görevlileri, daire müdürleri, HEM Müdür Yardımcısı Abdurrahman ÇAVUŞ ve kurs öğretmeni Merve BESEREK katıldı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz