AŞURE ETKİNLİĞİNE DAVET

AŞURE ETKİNLİĞİNE DAVET

Şehit Atakan Çakır için mevlit okutuldu

Şehit Atakan Çakır için mevlit okutuldu

YAZ KUR’AN KURSUNDA KAHVALTI ETKİNLİĞİ

YAZ KUR’AN KURSUNDA KAHVALTI ETKİNLİĞİ

EĞİTİM ŞART…

EĞİTİM ŞART…

SEVGİ NEYDİ? SEVGİ EMEKTİ…
    • 24 Şubat 2021 - 07:14:53


Selvi Boylum Al Yazmalım filminin nerede çekildiğini bilmeyenler için söyleyeyim,Osmaniye’de çekilmiş. İlyas karakteri Kadir İnanırın çalıştığı baraj da yine Osmaniye’de Aslantaş barajı.
Türkan Şoray ve Kadir İnanırın çok ses getiren ve benim de çok beğendiğim sinema filminde son sahnede Türkan Şoray’ın son sözleri. Sevgi neydi? Sevgi emekti.olmuştu.
Asya karakteri Türkan Şoray filmin sonunda çok sevdiği aşık olduğu İlyas’a rağmen Cemşiti seçmişti. Çünkü Cemşit hem ona hem de çocuğu Samet’e büyük emekler vermişti. Özellikle Samet ,Cemşit’e “baba “demişti. Yani sevginin emeğin gücü aşkı yenmişti.
En büyük zaferler yenilgilerle ortaya çıkarmış. Büyük emekler sonunda elde edilen her şey çok kıymetli olurmuş .
Bu filmi seçmemin bunları yazmamın sebebi, geçtiğimiz hafta sevgililer gününü kutladık. Her ne kadar zor günler geçirsek te hayatta bu kutlamalara yer vermek gerektiğini düşünüyorum.
Gerçek sevgi akıl ve mantıkla hareket etmekle elde edilir. Bana göre benim ilçem, benim ülkem, benim milletim,kısacası benim olan her şey kıymetlidir.
Zamanla çok şey değişiklik gösterir. Her şeyin en güzeline değil ihtiyacın olanı kadarına sahip olmak yeterli. Özellikle Kadınlar güven içinde yaşamak ister.Değişen zamana ayak uydurmak için karşıdakine güvenmek ister.
Hayat her zaman toz pembe olmaz. İyi günde kötü günde birlikte olmak, her koşulda yanında olmak, kendini onunla rahat hissetmekten geçer.
Karakter insanın en temel özelliğidir.Yaşam ona göre şekillenir.Seçimlerimiz de öyle. Sağlam karakterli insanlar daha az hata yapar ve başarılı olurlar.
Bir de işin şans faktörü var. Allah kimilerine yürü ya kulum der . Bu kişiler hayatta her zaman kolay kazanırken diğerleri emek vererek kazanır.
Kısaca “sevgi” kıymet vermek emek vermektir. Sevgiyle açılmayacak bir kapı olamaz.
Kadirli Kadınlar Meclisinin kıymetli Kadınları birbirimizi severek kıymetli olduğumuzu bilerek ve birbirimize değer vererek bu günlere geldik.Daha güzel günlere adım atmak faydalı olacağımız projelerde buluşmak istiyoruz. Bunun için de pandemi döneminin bitmesini bekliyoruz.
Size Memleketimiz KADİRLİ den hemşerimiz (şimdileri İstanbulda yaşıyor) Neontolog Prof. Dr Asena VAYISOĞLU NUHOĞLU Hanımla İlçemizin Kadınlarına özel projelerde buluşacağız demiştim. 8 Mart akşam saat 17.00 YouTube üzerinden canlı yayınlanacak programa davetlisiniz . Linkleri ve açıklamaları haftaya bildireceğim.
Çok kıymetli Kadınlar Meclis üyelerime sevgiler selamlar gönderiyorum. Kadirlinin turp yıkayan kadınlarına ,evde Kendi imkanlarıyla üreterek kazanan ve çocuklarını yetiştiren kadınlara,Kısacası tüm emekçilere saygı ve selamlarımı gönderiyorum. Aramıza katılmak isteyen tüm Kadınlara kapımız da kalbimiz de açıktır.Haftaya tekrar buluşabilmek dileğiyle sevgiyle kalın.EMEL ARKAYRAN-KADİRLİ KADINLAR MECLİSİ BAŞKANI

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz