DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AFAD DUYURU…

AFAD DUYURU…

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

SEPSİS’E DİKKAT ÇEKTİLER
    • 26 Eylül 2019 - 07:54:24

Kadirli Devlet Hastanesi birimleri tarafından hastane personelleri ve hastalar, Sepsis hakkında bilgilendirildi.

Kadirli Devlet hastanesinin başarılı ve göz dolduran  enfeksiyon sorumlu hemşiresi Bedriye Kala önderliğinde, Hastane içerisinde kurulan standa  SEPSİS ‘e dikkat çekildi.

Ayrıca Sepsisi Tanı Hayatı Kurtar   sloganıyla Personellere,Hasta ve Hasta Yakınlarına ve Öğrencilere broşürler dağıtılarak farkındalık ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Hastanenin Enfeksiyon sorumlu Hemşiresi Kala,yeni tanı stratejilerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi ile, Sepsis’in seyrinin izlenmesi ve tedavinin yönlendirilmesi son derecede önemlidir. Bu bilinci sağlamak üzere  Sepsis farkındalık kampanyalarının hızlandırılmasına ve  her kademedeki sağlık personelinin hizmet içi eğitimlerinin yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çekerek bu bilgilendirme standına destek veren Başta idaremiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Başhekim İlker Halvacı’da, Hastanemizi ziyaret eden hastalarımıza ve refakatçılarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza Sepsis  hakkında önemli bilgilendirmeler yapıldı. Özellikle Sepsis konusunda Eğitimin artırılması, sepsis tanı ve tedavisinde ulusal protokoller geliştirilmesi ve yine halkın farkındalığının artırılması için çalışmalar yapılması gerekmektedir. Bu sinsi hastalık hijyenik önlemler, erken tanıma ve hızlı tedavi yöntemleri ile önlenebilir. diyerek, emeği geçen tüm personellere teşekkür etti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz