4’LÜ PLAY-OFF’LARA KALAN KADİRLİ DEMİRSPOR BAŞKANI YAPICI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

4’LÜ PLAY-OFF’LARA KALAN KADİRLİ DEMİRSPOR BAŞKANI YAPICI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

Gazeteci Ali ve İbrahim İmat kardeşler tahliye edildi

Gazeteci Ali ve İbrahim İmat kardeşler tahliye edildi

HEPİMİZ…

HEPİMİZ…

Kaymakam Taşkıran vatandaşlarla bir araya geldi

Kaymakam Taşkıran vatandaşlarla bir araya geldi

“KÜTÜPHANELER HAFTASI” KUTLANDI..

“KÜTÜPHANELER HAFTASI” KUTLANDI..

OSMANİYE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KORONAVİRÜSLE SAVAŞIYOR
    • 30 Kasım 2020 - 09:06:36

Ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi sebebi ile Müdürlüğümüze bağlı tüm Kamu ve Özel Hastaneler de koronavirüsle mücadele kapsamında işbirliği içerisinde çalışmalar yürütülmektedir.
Pandemi öncesi dönemde hizmet veren yoğun bakımlarımız ve servislerimizde hem yatak, hem solunum cihazı hem de personel sayılarında yapılan arttırmalar ile vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir.
Hastanelerimize başvuran belirtileri taşıyan tüm vakalar koronavirüs açısından değerlendirilerek ihtiyaç halinde kan ve sürüntü alınarak tetkikleri yapılmakta ve sonuçlar en kıza sürede vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.
Test sonucu pozitif vakalar hekimlerimiz tarafından değerlendirilmekte hastaneye yatışı yapılan hastalar hastanede tedavi altına alınırken, yatış yapılmasına ihtiyaç olmayan hastalar evlerinde karantina kurallarına uygun bir şekilde tetkik sonuçlarını beklemeleri, PCR testi pozitif olan vatandaşlarımıza en kısa süre içerisinde Filyasyon ekiplerimiz tarafından ilaçları ulaştırılarak tedavilerine başlanmaktadır.Ancak zaman zaman yinede hastalığı ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımız saat:08:00 ile 24:00 arasında 0 328 814 20 60 ve 0 328 814 55 10 nolu telefonları arayarak bilgi alabilirler.
Şu an itibarı ile İlimizde Sağlık tesislerimizin kapasitesini aşacak bir durum bulunmamaktadır.Sağlık Tesislerimize ihtiyaç halinde Yoğun Bakım Yatağı, Solunum Cihazı (Ventilatör) gibi tıbbi ekipmanlar Bakanlığımız tarafından giderilmektedir.
Vatandaşlarımızın daha öncede olduğu gibi Covid-19 la mücadeleye her alanda destek olmaları gerekmektedir.
Ev gezmeleri, günlük ziyaretler, akraba ziyaretleri yapılmamalı ertelenmelidir.Özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan büyüklerimizi korumak için onlarla temasımızı, irtibatımızı belli bir süre kesmemiz Covid-19 ile mücadelemize destek olacaktır.
Dr.Hasan ÖZNAVRUZ
İl Sağlık Müdürü

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz