MERT YILMAZ HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU DULARLA HİZMETE GİRDİ

MERT YILMAZ HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU DULARLA HİZMETE GİRDİ

Serinlemek için çaya giren çocuk boğuldu

Serinlemek için çaya giren çocuk boğuldu

AVUKAT KAAN TÜYLÜ’NÜN MUHTEŞEM DÜĞÜN TÖRENİ 

AVUKAT KAAN TÜYLÜ’NÜN MUHTEŞEM DÜĞÜN TÖRENİ 

GENÇ GİRİŞİMCİ FISTIK EZMESİ ÜRETMEYE BAŞLADI

GENÇ GİRİŞİMCİ FISTIK EZMESİ ÜRETMEYE BAŞLADI

Mehmetli Beldesinde Kanalizasyon Hattına İlk Kazma Vuruld

Mehmetli Beldesinde Kanalizasyon Hattına İlk Kazma Vuruld

ÖĞRETMEN OKULDAN ÇOCUKLAR EVDEN DERS YAPIYOR EĞİTİM AŞKI VİRÜS TANIMADI
    • 27 Nisan 2020 - 06:28:05

Kadirli’de Koronavirüs salgını nedeniyle okullara verilen arada okula giden öğretmen evdeki öğrencilerine canlı yayın üzerinden ders veriyor. Kadirli’nin başarılı okullarından 100. Yıl Şehit Bekir Çavuş İlkokulu öğretmeni Tufan Korkmaz, okula giderek sınıfta tahta başında ders anlatıyor ve bu anları ise canlı yayın olarak veriyor. Öğretmenlerinin okuldan ders anlattığını gören öğrenciler evlerinden hemen programa dahil oluyor ve sınıftaymış gibi ders dinliyorlar.
Koronavirüs salgını nedeniyle okullara verilen arada öğrencilerin geri kalmaması için öğretmen Tufan Korkmaz, her işgünü okula gidiyor. Kendi imkanları ile sağladığı teknolojiyi kullanarak eğitime ara vermeden devam eden Korkmaz “bu uygulama sayesinde öğrencilerimin okuldan uzak kaldığı şu günlerde okuldaymış gibi ders vermek bizim için çok önemlidir. Uygulama sayesinde müfredata uygun ve kaldığımız yerden devam ediyoruz. Öğrencilerimin Okuldan yaptığım canlı yayınlara ilgi gösteriyor ve derslere katılıyor. Hatta ben ders anlatırken öğrencilerimin sorularını bile cevaplıyorum. Anlamadıkları yerleri sorup öğrenip yeniden anlatıyorum. Bu sayede hem ders işliyor hem de evde kalmak zorunda olan öğrencilerimin ders dinleyerek zaman geçmesinden mutlu oluyorum” dedi.
VELİLER UYGULAMADAN ÇOK MEMNUN
Okuldan canlı olarak çocuklarına eğitim veren Öğretmen Korkmaz’a teşekkür eden Öğrenci Velileri, çocukların evde sıkıldığı şu günlerde okula giderek sınıfta ders anlatmasından çok memnunuz. Çocuklarımız sınıf havasına girerek ders çalışıyor ve öğretmenlerine telekonferans gibi sorular sorup cevaplar alıyor. Çocuklarımıza okulu eve getiren bir uygulama ile fedakarlık yaparak eğitime devam eden Öğretmen Tufan Korkmaz’a çok teşekkür ederiz. Emeğine yüreğine sağlık” dediler.
BİR ALKIŞTA KORKMAZ ÖĞRETMENE
Eğitim aşkının virüs dinlemediğinin bir örneği sergileyen ve işini hakkıyla yapan Öğretmen Korkmaz’ı tebrik ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyor ve öğretmenimize bir alkış istiyoruz.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz