DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AFAD DUYURU…

AFAD DUYURU…

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ÖĞRENCİLERE “AFET VE ACİL DURUM ÇANTASI” TANITILDI
    • 4 Ekim 2019 - 07:11:17

Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlilerince, merkezde bulunan Yunus Emre, Figen Alhan, Mithatpaşa ve Münire Hanım İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine, Afet ve Acil Durum Çantasının tanıtıldı. Afet ve acil durum çantasının tanıtımı detaylı olarak yapılırken, çanta içerisindeki malzemeler hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra öğrenciler çanta içerisindeki malzemelerin isimlerini söyleyerek çantayı kendileri oluşturdu. Ayrıca, deprem öncesi alınması gereken önlemler, deprem sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenler, deprem sonrası doğru davranmış şekilleri ve ilk 72 saat, çök-kapan-tutun konularında sunum yapıldı.
AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, kurum olarak, toplumda afetler olmadan önlem alma anlayışını geliştirmek için insana temas eden projeler ve çalışmalar sürdürüldüğünü, bu kapsamda afetlere hazırlıkta zihinsel dönüşümü hedefleyen bir süreci işaret etmek amacıyla Afetlere Hazırlık Yılının başlamış bulunmakta olduğunu söyledi.
Müdür Bulut, afet ve acil durum çantası ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir afet ve acil durum çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir. Afet ve acil durum çantanızda acil durum sırasında ev halkının ihtiyaç duyabileceği temel malzemeler bulunmalıdır. Acil durumlarda bu malzemeleri tedarik etmeniz için zamanınız olmayacağından afet ve acil durum çantanızı önceden hazır bulundurmanız deprem sonrası sizlerin günlük hayata tekrardan adapte olmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden de çantanızda en az 72 saat hayatta kalmanızı sağlayacak miktarda gıda, su ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayacak malzeme bulunmalıdır. Afetlerden hemen sonra ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin bulunduğu bir Afet ve Acil Durum Çantasını hazırlamak kadar hazır ve ulaşılabilecek bir yerde bulundurmaya önem gösterilmelidir. Afet ve acil durum çantası sadece evinizde, iş yerinizde değil okulunuzda, sınıfınızda ve hatta aracınızda dahi bulundurulması sizlerin yararına olacaktır”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz