AK PARTİ OSMANİYE İL BAŞKAN ADAYI SEYDİ GÜLSOY OLDU

AK PARTİ OSMANİYE İL BAŞKAN ADAYI SEYDİ GÜLSOY OLDU

Ev yangınında bir kişi dumandan zehirlendi

Ev yangınında bir kişi dumandan zehirlendi

PKK’YA AİT SIĞINAKTA PATLAYICI VE ÖRGÜTSEL DOKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

PKK’YA AİT SIĞINAKTA PATLAYICI VE ÖRGÜTSEL DOKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

EMNİYETTEN KAÇAMADILAR

EMNİYETTEN KAÇAMADILAR

İŞTE O ACI GERÇEK!

İŞTE O ACI GERÇEK!

  Narenciye, zeytin ve domates bahçelerine kurulan tuzaklar
    • 21 Haziran 2019 - 07:24:14

Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, narenciye, zeytin ve domates bahçelerine zararlılarla mücadele kapsamında kurulan tuzaklarla ilgili çalışmaları yerinde inceledi. Sağlam, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi teknik personellerinin bitki sağlığı konularında yaptığı çalışmaları yerinde görmek için araziye çıktı. Öncelikle narenciye bahçesinde bulunan Akdeniz Meyve Sineği izleme tuzaklarını kontrol eden Sağlam, tuzakta yapılan kontrolde zararlının artık tuzaklardaki yoğunluğunun artmaya başladığının görüldüğünü ifade etti.

Daha sonra bir zeytin bahçesine gidilerek zeytin sineği ve zeytin güvesi izleme tuzaklarını kontrol eden İbrahim Sağlam, bu tuzaklarda da henüz zararlıların yakalanmadığının görüldüğünü belirterek, son olarak bir domates tarlasında bulunan domates güvesi izleme tuzağı çalışmasını kontrol etti. Domates güvesinin yoğun olarak tuzaklara düştüğünün görüldüğünü aktaran Sağlam, “İzleme tuzaklarının amacı zararlıların varlığını ve yoğunluğunu tespit etmektir.

Tuzaklarda yakalanan zararlı yoğunluğu artmaya başladığında üreticiler mücadele için anında uyarılmakta, üreticilerin ürün kaybına uğramalarının önüne geçilmeye çalışılmaktadır.” dedi. Tarım ve Orman Müdürü Sağlam, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünün saha çalışmalarından ikisi olan ‘Örtü altı Kesme Gül Üretim Projesi’ni Merkez Değirmenocağı köyünde, ‘Nohut Eken Sağlık Biçer projesi’ kapsamında nohut üretimini ise Düziçi İlçesi Böcekli beldesinde ziyaret etti. Her iki çalışmanın da başarılı yürütüldüğünü aktaran İl Müdürü Sağlam, çiftçilere alternatif üretimde örnekler göstermeye devam edileceğini, soya, bamya ve pamuk ekimindeki artışın ise sevindirici olduğunu söyledi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz