Kadirli’de 2 hırsızlık şüphelisi yakalandı

Kadirli’de 2 hırsızlık şüphelisi yakalandı

TGK’NIN İKİ ADAYI BİK SEÇİMİNİ KAZANDI

TGK’NIN İKİ ADAYI BİK SEÇİMİNİ KAZANDI

BAŞKAN TARHAN’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN TARHAN’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Regaip Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı;

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Regaip Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı;

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail KAYA Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail KAYA Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

KARATEPE’YE TÜRKİYE KORE DOSTLUK ORMANI KURULUYOR
    • 2 Mart 2022 - 08:09:33

KARATEPE’YE TÜRKİYE KORE DOSTLUK ORMANI KURULUYOR
Geçtiğimiz aylarda Antalya, Nevşehir, Kilis, İstanbul ve Muğla’da fidan dikimine başlanan Türkiye-Kore Dostluk Ormanları’nın sonuncusu 3 Mart 2022 Perşembe günü saat 12.00’de Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde kurulacak.
Türkiye’nin farklı bölgelerinde geçen yıl yaz aylarında meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanların yeşillendirilmesi amacıyla Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) tarafından başlatılan kampanyaya destek veren Koreli doğaseverlerin bağışladığı fidanlar bu kez Kadirli’de toprakla buluşacak.
Antalya, Nevşehir, Kilis, İstanbul ve Muğla’da geçtiğimiz aylarda fidan dikimlerine başlanan Türkiye-Kore Dostluk Ormanları’nın altıncısı ve sonuncusu, Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Karatepe köyünde kurulacak. 3 Mart 2022 Perşembe günü düzenlenecek fidan dikim törenine, başta Güney Kore’nin Türkiye Büyükelçisi Won Ik Lee olmak üzere üst düzey katılım ve yüzlerce doğaseverin eşlik etmesi bekleniyor.
Osmaniye’nin Karatepe köyündeki Türkiye – Kore Dostluk Ormanı’na 10 bin fidanın dikimi gerçekleştirilecek. Türkiye-Kore Dostluk Ormanı projesi kapsamında planlanan dikimler tamamlandığında, Koreli doğaseverlerin bağışladığı yaklaşık 150 bin fidan toprakla buluşmuş olacak.
Türkiye’nin Kore halkıyla dostluğunun eskilere dayandığını hatırlatan CEKUD Başkanı Prof. Dr. Eyüp Debik, “Türkiye ile Kore arasındaki bağ, zor zamanlarda birbirine koşan iki dost olarak her zaman dipdiri ve güçlü. Dünya halklarına örnek olacak bu güç ve güven ilişkisinin son meyvesini, olimpiyatlarda sarf edilen bir sözle harekete geçen Koreli dostlarımızın 150 bine yakın fidanı kısa sürede ülkemize bağışlamasıyla tekrar görmüş olduk. Dostluğun nasıl ormanlara dönüştüğüne yakından şahit olduk. Bu süreçte desteğini bizden esirgemeyen Kore’nin Türkiye Büyükelçisi Won Ik Lee’ye, doğasever Kore halkına ve katkıda bulunan çevrecilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Kore şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere Osmaniye, Kadirli ve yakın şehirlerdeki çevre dostlarını, Karatepe’yi yeniden yeşertmek için gerçekleştireceğimiz fidan dikme törenimize davet ediyoruz” dedi.
Türkiye – Kore Dostluk Ormanları Fikri Nasıl Oluştu?
Geçtiğimiz yıl Tokyo’da yapılan olimpiyatlarda, Türkiye – Güney Kore voleybol karşılaşmasını milli takımımız kaybetmişti. Güney Kore Voleybol Milli Takımı Kaptanı Kim Yeon-koung, maçın ardından basına verdiği röportajında, ülkemizde büyük orman yangınları olduğunu belirterek sporseverleri Türkiye’ye fidan bağışında bulunmaya davet etmişti. Bir anda Kore gündemi, Türkiye’deki ormanlar ve Türk dostluğu oldu. Koreli doğaseverler bir aylık sürede ÇEKUD’un bağış platformu www.DikiliAgacimVar.com üzerinden 150 bine yakın fidan bağışında bulundu. Güney Kore’nin Türkiye Büyükelçiliği ile de istişare edilerek belirlenen 6 şehre “Türkiye – Kore Dostluk Ormanı” oluşturulması karar alındı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz