HAYALLER GERÇEK OLSA!

HAYALLER GERÇEK OLSA!

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOGUN İLGİ

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOGUN İLGİ

Bakan Karaismailoğlu’dan Başkan Tarhan’ı ziyaret..

Bakan Karaismailoğlu’dan Başkan Tarhan’ı ziyaret..

Miniklerin isteğini itfaiye ekipleri geri çevirmedi

Miniklerin isteğini itfaiye ekipleri geri çevirmedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Osmaniye’de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Osmaniye’de

KARATEPE’NİN UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE ALINMASI İLE İLGİLİ OLARAK KONFERANS DÜZENLENDİ
    • 15 Mart 2019 - 07:00:23

Karatepe’nin UNESCO Dünya Mirası Listesine alınması ile ilgili olarak, Yüksek Mimar Erol DOĞAN ile Mimar, Şehir Plancısı ve Kavak Vakfı Üyesi Yasemin KARA ACAR’in konuşmacı olarak katıldığı konferans Vakfın lokalinde yapıldı.
Her ay düzenli olarak yapılan konferansta, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfınca Türkiye’nin ilk açıkhava müzesi Karatepe’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması için yapılan başvuru süreci nasıl başladığı, tarihi, kültürel ve mimari anlamda Karatepe neden listeye alınması gerektiği, Karatepe’nin UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesi için neler yapıldı, bundan sonra neler yapmalı ve Karatepe’nin UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesi halinde Kadirli’ye, bölgeye ve ülkeye katkısının neler olacağı konularında bilgilendirmeler yapıldı.
Ayrıca dinleyiciler arasında yer alan konuklardan Adana eski Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Osmaniye eski Milletvekili Hakan Coşkun, Arkeolog Güler Akverdi, Osmaniye Mimarlar Odası Başkanı Halise Şen, Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Duygu Saban, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık, Vakfın Kadirli Şubesi Başkanı İbrahim Boysal, Tarihçi Yazar Cezmi Yurtsever’de söz alarak, Karatepe’nin UNESCO Dünya Mirası Listesine alınması başvurusu ile ilgili olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarına dair açıklamalarda bulundular.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz