Kaymakam Arık “Lütfen rehavete kapılmayalım ”

Kaymakam Arık “Lütfen rehavete kapılmayalım ”

KADİRLİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN KAN BAĞIŞI

KADİRLİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN KAN BAĞIŞI

TARİHİNİ BİLMEYENLER …

TARİHİNİ BİLMEYENLER …

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Düziçi’nde Diyabet Okulu ikinci mezunlarını verdi
    • 8 Nisan 2019 - 07:08:22

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Düziçi Devlet Hastanesi’nde, diyabet hastalarının hastalıkla doğru mücadele etmelerine yönelik ikinci kez açılan Diyabet Okulunda eğitimler tamamlandı. 21 katılımcı için diploma töreni düzenlendi. Mezunlara, Hastane Başhekimi Uzman Dr. Şamil Gerek tarafından ‘Diyabet Okulu Diploması’ verildi.

Dahiliye Uzmanı Dr. Gül Sena Topal, Diyabet Eğitim Hemşiresi Şule Köze, Diyetisyen Alev Kırkıcı ve Fizyoterapist Neslihan Haleplioğlu’ndan tarafından verilen eğitimlerde, genel sağlık bilgileri, diyabet nedir, diyabetin komplikasyonları, ayak bakımı, insülin uygulamaları, evde kan şekeri takibi, beslenmede nelere dikkat edilmesi gerektiği, egzersiz programı, kendi kendine kontrol ve diyabetik bakımın önemi gibi konular anlatıldı.

Eğitime katılmak isteyen hasta ve hasta yakınlarının, hastanenin diyabet eğitim birimine bizzat başvurabilecekleri ya da 0 328 876 16 38’den 1231’i tuşlayarak görevlilerden bilgi alabilecekleri kaydedildi. Başhekim Uzman Dr. Şamil Gerek, diyabetin çok görülen ve gün geçtikçe sıklığı artan bir hastalık olduğunu belirterek, dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite ve kilo kontrolüyle hem önlenebilir hem de kolay kontrol edilebilir bir hastalık olduğunu ifade etti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz