ALASIRT’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ALASIRT’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenevi’nde öğretmenlere çiçek..

Öğretmenevi’nde öğretmenlere çiçek..

  Jandarmanın arama yaptığı evden cephanelik çıktı

  Jandarmanın arama yaptığı evden cephanelik çıktı

bitkin halde bulunan puhu tedaviye alındı

bitkin halde bulunan puhu tedaviye alındı

ZABITADAN MİNİKLERE SÜRPRİZ ZİYARET

ZABITADAN MİNİKLERE SÜRPRİZ ZİYARET

    • 2 Kasım 2022 - 08:22:27

Kadirlinin çok değerli kişiliği , Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfımızın mimarlarından rahmetli İ. Safa VAYISOĞLU bu yıl yine diğerlerinden farklı olarak eşi rahmetli Nigar VAYISOĞLU ile birlikte anılacak.
VAYISOĞLUNUN yaşayan birbirinden çalışkan kıymetli kızları Prof.Dr. Asiye VAYISOĞLU NUHOĞLU, Fizik Ögr. Emine VAYISOĞLU UYGUR ve Eczacı Göknur VAYISOĞLU KARACA Hanımlar anne ve babalarının anısına KA-VAK Kadirli şube olarak düzenlediğimiz program için Memleketlerine geliyorlar.
Programlarımız sırasıyla şu şekilde :
1-) 3 Kasım 2022 Perşembe günü saat 15.30 Kadirli Özel Biltepe Okullarında İ. Safa VAYISOĞLU anma töreni ve KA-VAK Eğitim ve Kültür ödül töreni.
2-) 4 Kasım 2022 Cuma günü Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde Prof.Dr.Asiye NUHOĞLU sunumuyla çocuk hakları konulu konferans
3-) 5 Kasım Cumartesi günü saat 19.00 Kadirli Belediyesi Devlet Bahçeli Kültür Merkezi konferans salonunda Karagöz Hacivat ortaoyunu gösterimi ve Prof. Dr.Asiye NUHOĞLU Hanımın önlenebilir genetik hastalıklar konulu semineri. ( çok önemli bilgiler)
4-) 7 Kasım Pazartesi günü Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Kampüsünde yine değerli Prof.Asiye NUHOĞLU Hanımın önlenebilir genetik hastalıkları konulu Üniversite öğrencilerimize özel sunumu .
Dediğim gibi önlenebilir kalıtsal hastalıkların adı üstünde önlenebilir olması elbette çok kıymetli. Ve bu bilgilerin hepsine sahip olan özellikle gönüllü olarak bizlere bu bilgileri aktaran “NONATOLIG” Profesörümüze ne kadar teşekkür etsek eksik kalır. Kendisini kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
Ayrıca Kadirli Kaymakamımız başta olmak üzere Kadirli Belediye Başkanımıza , Sosyal Hizmetler Merkezi Müdüremiz ve çalışkan ekibine, Kadirli Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz.
KARAGÖZ HACİVAT ortaoyunu hazırlanırken gönüllü olarak çocukları oyun için hazırlayan “Bİ BAKAR MISIN” tiyatro ekibine çok teşekkür ederiz.
Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve değerli basın mensuplarımıza destekleri için çok teşekkür ederiz.
Son olarak tam 14 yıldır çok değerli hemşerimiz rahmetli İ. Safa VAYISOĞLU nu unutmamak adına ve böylesi kıymetli değerlerimizi yaşatmaya yönelik anma törenleri düzenleyen gerek benim de yönetim kurulu üyesi olduğum şimdiki KA-VAK yönetim kuruluna, gerekse bizden önceki yönetim kurulu üyelerine özverili çalışmalarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.
OSMANİYE / KADİRLİ Halkı kadirşinastır . Bu kıymetli değerlerimizin yaşarken kıymet bilinmesi ve ölümünden sonraki süreçte böylesi etkinliklerle anılması çok önemlidir. Özellikle bizden sonraki nesillerin de bu değerleri dikkate almaları adına daha da kıymetlidir.
Bu etkinlikleri ölümsüzleştiren KADİRLİ POSTASI gazetemize, yayınlarından ötürü Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı yönetimi, birlikte program hazırlıkları yaptığımız tüm kurum ve kuruluşlar adına çok teşekkür ederim .
Amacımız memleketimiz adına beraber olmak ve en güzel olanı birlikte yapabilmektir.
Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetimi

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz