Miraç Caminde kuran kursuna kayıt yaptırana hediye var

Miraç Caminde kuran kursuna kayıt yaptırana hediye var

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonu

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonu

  Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü

  Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ

Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, ülkemizi ve kültürümüzü yurtdışında tanıtmaya devam ediyor!

Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, ülkemizi ve kültürümüzü yurtdışında tanıtmaya devam ediyor!

ÜNİVERSİTELİLERDEN KÖY ÖĞRENCİLERİNE GÖNÜL KÖPRÜSÜ
 • HanifiDÖRTGÖZ
  • Hanifi DÖRTGÖZ
  • hanifi@kadirlihaber.net
  • 14 Ocak 2019 - 08:03:19

Kadirli’de Üniversite öğrencileri gönül bağı etkinlikleri kapsamında bir proje hazırlayarak Köy okulunda okuyan öğrencilere ayakkabı ve giysi yardımında bulundular.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kadirli Öğrenci yurdunda kalan üniversite öğrencileri, ihtiyaç sahibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kışlık kıyafet ve ayakkabı yardımı yaptı.
ATKI VE BEREYLE BAŞLAYAN YARDIM AYAKKABI VE GİYSİYLE DEVAM ETTİ
Yurt bünyesinde açılan el işi kursuna katılan öğrencilerin yaptıkları bere ve atkılar önceden belirlenen bir okulda 35 ihtiyaç sahibine hediye edildi.Öğrenciler ikinci gittikleri başka bir köy okulunda ayağı ıslak ayakkabısının içi su dolu öğrencileri görünce yardım çalışmalarını genişletmeye karar verdiler.Bir grup öğrenci yine önceden tespit ettikleri Sofular Şehit Gökhan Büyükarslan Ortaokulu ve Sofular şehit Tolga Kargıoğlu ilkokuluna giderek ihtiyaç sahibi öğrencilere atkı,bere,giysi ve ayakkabı yardımında bulundular.
Öğrenciler yapılan yardımdan dolayı Üniversiteli abi ve ablalarına teşekkür ettiler.

Yurtta kalan öğrenciler de yurdumuzda başlattığımız bu kampanyamız çeşitli okullara giderek devam etti.  Minik gönüllere dokunabildiysek ne mutlu bize. Zaman zaman da yardımlarımız devam edecek dediler.

Kadirli Kredi ve yurtlar kurumu Müdürü  Ali Bakıcı’da,Bu yardım konusu beni gerçekten çok etkiledi. Kadirli yurdu olarak öğrencilerimizin bu şekildeki düşüncelerine yardım severliklerine gönülden katkıda bulundum. Ben sadece arkadaşlarımızın organizesinde bulundum.Bütün işler öğlencilerimize ait bu da beni çok mutlu etti. Aynı zamanda KYK genel müdürlüğümüzün projelerini de gerçekleştirmiş olduk. Öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum dedi.
Şuana kadar 150 öğrenciye ayakkabı,mont,kazak,eşofman takımı,atkı,bere,pantol ve çorap dağıtımı yapılırken,yardımların ocak ayı içerisinde de devam edeceği belirtildi.Ayrıca öğrencilerin anlamlı projelerine ilçede bazı esnaflar da  destek verdi.

 

 

 • UYARI
 • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
 • Yorumla
Hanifi DÖRTGÖZ
0536 375 68 09
 
Haber ve İhbarlarınız için
hanifi@kadirlihaber.net
 


ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz