ALASIRT’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ALASIRT’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenevi’nde öğretmenlere çiçek..

Öğretmenevi’nde öğretmenlere çiçek..

  Jandarmanın arama yaptığı evden cephanelik çıktı

  Jandarmanın arama yaptığı evden cephanelik çıktı

bitkin halde bulunan puhu tedaviye alındı

bitkin halde bulunan puhu tedaviye alındı

ZABITADAN MİNİKLERE SÜRPRİZ ZİYARET

ZABITADAN MİNİKLERE SÜRPRİZ ZİYARET

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ GÜÇLENDİRME VAKFI YARARINA KERMES  
    • 27 Ekim 2022 - 08:03:54

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ GÜÇLENDİRME VAKFI YARARINA KERMES
Özel Osmaniye Simya Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yararına Kermes düzenlendi. Programa Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Vali Yardımcısı Vekili Uğur Muzaffer Çam, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Osmaniye Simya Koleji Genel Müdürü Ercan Yüksel yaptı. Okul Müdürü Yüksel, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Kendiniz için değil, bağlı olduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.” İşte bizler de bu düsturla, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın, el birliğiyle güç birliğiyle ilkesinden de yola çıkarak, gençlerimize dayanışma ruhunu, milli ve manevi değerleri, yaparak yaşayarak sergilemenin ve kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Özel Osmaniye Simya Koleji, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, bilimi ilke kabul eden, milli birliğin bölünmez bütünlüğüne inanan, özgüveni yüksek gençler yetiştirmek için tüm gücüyle eğitimin sönmez bir meşalesi olmaya devam edecektir.”diye konuştu.

Programın devamında konuşan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade ise Kermesi düzenleyen Simya Koleji ailesine teşekkür ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nı anlatan bir sunum yaptı. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade sözlerinin sonunda, “Milletimize karşı sorumluluğumuz çok fazla o nedenle ekibimizle beraber gece gündüz bu güzel ürünleri yeniden hayata geçirmek, kimseye muhtaç olmamak için sizler adına çalışıyoruz. Başta Sayın Valimiz olmak üzere katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyoruz.”dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Çok kritik bir coğrafyadayız. Üç tarafı denizlerle çevrili, dünyanın göz bebeği bir coğrafyada, bu cennet vatanda Türk Milletinin varlığını sonsuza dek sürdürmesi, bu vatanı sonsuza kadar koruması kararlılığı muhakkaktır. Bu vatanı koruyabilmek için de kahraman ordumuzun her daim çok güçlü olması ve bu gücünü artırarak devam ettirmesi, Milletimizin geleceği açısından hayati derecede önemlidir. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, bu anlamda, çok kutlu, hayırlı bir iş yapmaktadır. Vakfımızın bu yolda çalışmalarında başarılar diliyorum. Vatanımızı sonsuza kadar yaşatma azmimizi sürdürmemizin teminatı Türk Silahlı Kuvvetlerimizi daha da güçlendirmek için el birliği içinde hepimiz güç vermeliyiz.”dedi. Vali Yılmaz, Kermesin düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. Konuşmaların ardından Özel Osmaniye Simya Koleji öğrencisi Melih Kerem Satan şiir okudu.

Kermes’in açılışı Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade ve protokol mensupları tarafından yapıldı. Vali Yılmaz ve beraberindekiler açılışın ardından Kermes’i gezdiler.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz