BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

EMNİYETTEN OKULLARA “NARKOREHBER” TOPLANTISI

EMNİYETTEN OKULLARA “NARKOREHBER” TOPLANTISI

KAYMAKAM TAŞKIRAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM TAŞKIRAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

VALİ YILMAZ, KIZYUSUFLU KÖYÜ’NDE  VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

VALİ YILMAZ, KIZYUSUFLU KÖYÜ’NDE VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

OSMANİYE BATI (SAKIZGEDİĞİ) KAVŞAĞI AÇILIŞ TÖRENİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NUN KATILIMIYLA YAPILDI

OSMANİYE BATI (SAKIZGEDİĞİ) KAVŞAĞI AÇILIŞ TÖRENİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NUN KATILIMIYLA YAPILDI

GÜMÜŞTEN SİLAH
    • 29 Mayıs 2019 - 08:14:00

Böyle zamanlarda kendimizi koruyoruz işte. Çapraz fişeklerden, güdümlü füzelerden, dağ başından gelecek tehlikelerden, dürbünle bizi takip eden hainlerden ya da mevzimize giren kadın kılıklı tiplerden. Çıplak da kalsak tam takım kendimizi korumaya da alsak kanımızda akan cesaret geni var.

İşte bu nedenle pazarlık masasında geri adım atmıyoruz.

İnsanoğlu arabayı icat edince, ben sana satmıyorum diye bir şart getirmedi. Kim parasını verirse alır götürür dedi. Adam çorabı buldu. Ten rengi. Sonra siyah sonra her renktendi. Ömrü uzun sürerdi. Bir ay belki bir yıldı… Para gelmez oldu, satışlar durdu. Adam ne yaptı? Çorabın içeriğini inceltti. Ten attı, yırtıldı, delindi. Adam amacına ulaştı ve kadın her hafta çorap alır oldu. Bmw, Mercedes, Renault, Honda hepsi seri seri araba üretti. Kimse sormadı C nedir E nedir? Parayı veren keyfine baktı, direksiyonu fizana kadar son sürat sürdü.

Şimdi s400 çıktı yarın F35, başka zaman l250 diğer vakit anka kuşu. Tüm bunlar neden?

Korunmak için mi? Reklam için mi? Beka için mi? Güvenlik için mi? Sidik yarışı için mi? Ben biliyorum da azizim bunu millete anlatmak lazım. Millete anlatmak lazım…

Sonra görecek günler var dedi, annem. Kaç bahar seni bekler, kaç ömür geçer, kaç hayat özgül ağırlığına kavuşur? İlerde dedi, annem. Şimdi umut ede ede bu zalim gecelerden geçtim. Bir şehir geçince ikinci de ben nerdeyim? Diye sordum. Yabancılaştım, sisli havalarda kayboldum, üzerime yorgan aradım, çaresiz kaldım, lal oldum, bilmediğim bir dille karşılaştım.

Ama delirmedim.

Bir köşede geçen yılların ardından camı açınca güneşi fark ettim. Yara bandını kaldırınca yaranın sadece izi kaldığını gördüm. Yüzümü çevirince acının altında kalan umudu çıkardım. Leyli lal vakitlerden miski amber vakitli saatlere geldim.

Ben geldim de peki ya siz? Özgül ağırlığınızı yorgun geçen yılların ardından buldunuz mu?

Fikri işkenceler ve makamsal dürtüler kahrolsun, değil mi?

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz