“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

MUM MİSALİ….
    • 1 Aralık 2021 - 06:24:37

 

Toplumun betonlaşan düşünce sistemiyle verdiği düşsel yapıtlar ve kapıldığı izlenimler tekrara düştükçe çağ, gerinin kapısına sürüklenmeye devam ediyor. Yanıp sonuna gelen bir mum misali zaman, değiştikçe aydınlığı tüketip resmi buğulandırır. Kararan hava biten her günden eli boş döndükçe hikmet arayışını asırlar öncesinde unutan insanoğlu, disiplinden uzak edimlerini ezber yapıyor.

Önemi kavranmayan her şey önlemi alınamayacak düzeyde aktarımını sağlıyor. Parçadan bütüne gerçekleşen her olay nesnel gerçekliğe uygunsuz ve insan zihninden bağımsız sınırlar dahilinde değerlendiriliyor.

Tutarsızlığın mantıksallığının doğrudan bir fayda sağlamayışı soru cümlelerinde yer edinenin yığın halindeki karşılıksız cevaplarını tatmin etmeye yetmiyor.

Kesinliği ve bitimi olmayan temelsiz ölçütler, kaynağı ilahi gösterilmeye çalışılarak zamanla uygunluğu tartışılmaz hale gelir. Kabul gören yaklaşım yanlışlanamayacak kadar dokunulmazdır.

Ödev ahlakı, his ve sorumlulukla temellendirilir ve aşamalı olumsuzluklar bu ahlaktan uzak, iradenin iyi olana yönelmeyişiyle gerçekleşir.

Kavramsallıkta tanım cümleleri olgusal düzeyde kalır fakat öznel etkinliklerinde varlıkların özünde başarı sağlamıyor oluşu ortadadır.

Bilgi çeşitlidir ve ögeleri de vakte bağlı değişmez bir bütün değildir. Süjesi yanlış verilenin yanında ortaya konulan gözlemsel bilgi paradigmasını desteklemeye yetmez.

Peki, tanımsallığın verdiği ontolojik genelleme ve baskı aracının tahribinden uzakta kendi özüne soran var mı?

İnsanoğlunun bu dünyadaki anlamı nedir?

 

MUSTAFA KEMAL EVREN ÇİĞİL-egitimci-yazar

 

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz