4’LÜ PLAY-OFF’LARA KALAN KADİRLİ DEMİRSPOR BAŞKANI YAPICI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

4’LÜ PLAY-OFF’LARA KALAN KADİRLİ DEMİRSPOR BAŞKANI YAPICI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

Gazeteci Ali ve İbrahim İmat kardeşler tahliye edildi

Gazeteci Ali ve İbrahim İmat kardeşler tahliye edildi

HEPİMİZ…

HEPİMİZ…

Kaymakam Taşkıran vatandaşlarla bir araya geldi

Kaymakam Taşkıran vatandaşlarla bir araya geldi

“KÜTÜPHANELER HAFTASI” KUTLANDI..

“KÜTÜPHANELER HAFTASI” KUTLANDI..

5. BESTAMİ YAZGAN ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN KATILIMIYLA DÜZENLENDİ
    • 23 Eylül 2020 - 19:12:29

5. Bestami Yazgan Şiir Yarışması Ödül Töreni, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımıyla Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlendi. Türkiye Geneli Liseler Arasında düzenlenen yarışmanın ödül törenine Şair Bestami Yazgan ve il dışından ödül alan öğrenciler canlı bağlantı yoluyla katıldılar.
Törenin başında konuşan Güneysu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Doğru, “Güneysu Dergisi olarak, edebiyatımızın özellikle şiirimizin gençlerle büyüyüp gelişmesini istiyoruz. Bu nedenle dergimizin bugünlere gelmesinde hatta bizlerin edebiyatı, şiiri sevmesinde büyük emeği olan Bestami Yazgan Hocamıza vefa için düzenlediğimiz şiir yarışması liseler arası olsun, gençlere yol açalım istedik. Bu yarışma geleneksel olarak devam edecek inşallah.”dedi.
Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Güneysu Dergisi İmtiyaz Sahibi Ali Cihangir ise yaptığı konuşmada, “Pandemi nedeniyle Nisan ayında yapacağımız şiir şöleni ve şiir ödül törenini erteledik ve bugün online olarak yapıyoruz. Ama inşallah seneye Nisan ayında şiir şölenimizi ve ödül törenimizi yapabiliriz.”dedi.
Törene canlı yayın yoluyla bağlanan Şiir Yarışmasının sponsoru Nar Çocuk Yayınları Sahibi Tayfur Esen ise yaptığı konuşmada, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Osmaniye’mize şairine sahip çıktığı için teşekkür ediyorum”dedi. Tayfur Esen, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederek sözlerine son verdi.
Şair ve Yazar Bestami Yazgan ise yaptığı konuşmada, “Toplumların da bir şahsiyeti vardır ve bunun temel taşlarından birini şiir oluşturur. Biz vatanı, milleti, istiklali sevmeyi Mehmet Akif’ten, davayı sevmeyi Necip Fazıl’dan, bayrağı sevmeyi Arif Nihat Asya’dan ve bütün insanları sevmeyi Yunus Emre’den öğrendik. Milletin birçok tarifi vardır, bunlardan biri de şudur; sanatı, edebiyatı ve şiiri olan toplumlara millet denir. Bu vesile ile bu yarışmayı düzenleyen kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu yarışmanın iki güzel yönü var; biri gençleri teşvik etmesi diğeri de yaşayan bir şair adına düzenlenmiş olmasıdır. Bu olay bizim kadir kıymetimizden ziyade Osmaniye’nin kadirşinaslığındandır.”dedi. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, yarışmanın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederek, “Osmaniye’mizden Bestami Yazgan gibi bir şairin çıkmış olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Bestami Yazgan Hocamız adına bu şiir yarışmasının düzenlenmesinin Şairimize vefa borcumuzun ödenmesinin yanı sıra ilimizin tanıtılması açısından da önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yarışma geleceğin şairlerinin yetişmesine önemli katkılar sunacaktır. Öncelikle Bestami Yazgan Hocamıza teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum.”diye konuştu.
Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti, Güneysu Dergisi ve Nar Yayınları tarafından lise öğrencileri arasında ülke genelinde düzenlenen yarışmada; “İncitilmiş Gül Şiirleri” şiiriyle Zonguldak Ereğli İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi öğrencisi Muhammet Furkan Davulcu birinci, “Şubat” şiiriyle Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halil Ersoy ikinci, “Dervişin Rüyası” şiiriyle Şanlıurfa Ceylanpınarı Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Feride İpek üçüncü ve “İçimiz” şiiriyle İstanbul Zeytinburnu Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Gündüz jüri özel ödülünün sahibi oldu.
Yarışmada, Birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye 1.000 TL, Jüri Özel Ödülü 500 TL para ödülü verildi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz