SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

MİLLİ YERFISTIĞI ÇEŞİDİ AYŞE HANIM YAYGINLAŞTIRILIYOR
    • 9 Haziran 2020 - 07:09:18

Kadirli’de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Milli Yerfıstığı çeşidimiz Ayşe Hanım’ın yaygınlaştırılması için çalışmalar devam ediyor.
Milli Yerfıstığımızın demonstrasyon olarak ekiminin yapıldığını söyleyen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fatin Rüştü Özeser, milli yerfıstığı çeşidimiz Ayşe Hanım’ın yaygınlaştırılması projesi kapsamında ilçemiz Anberinarkı Köyü’nde demonstrasyon olarak 10 dekar alanda ekimi yapılan arazide incelemelerde bulunduklarını söyleyerek şunları kaydetti;
“Milli Yerfıstığı Çeşidimiz Ayşe hanım’ın Yaygınlaştırılması Yayım Projesi kapsamında Adana Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden temin edilen 100 kg. Ayşe hanım çeşidi yerfıstığı tohumluğu demonstratif olarak üretilmesi için proje ortağı üreticimize Müdürlüğümüz tarafından Nisan ayında teslim edildi. Ekimi gerçekleştirilen Yerfıstığını yerinde inceleyerek gelişimini takip ediyoruz. Şuan ki aşamasına kadar her şey çok güzel ilerliyor. Milli Yerfıstığımızın yaygınlaştırılması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz