Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde öğrenciler, lösemiye dikkati çekmek için ağızlarına maske takarak ilçe merkezinde yürüdü.
Dünya Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle özel bir okulun düzenlediği etkinlikte kent meydanında toplanan öğrenciler, ağızlarında maskeyle yürüdü. Ellerinde “Kim korkar lösemiden”, “Birimiz hepimiz, hepimizi birimiz için”, “Yarınlar için LÖSEV, gelecek için LÖSEV” ve “Donör ol hayat kurtar” yazılı dövizlerle yürüyen öğrencilere, çevredeki vatandaşlar alkışlarla destek verdi.
Öğretmenevi bahçesinde sona eren yürüyüşün ardından açıklama yapan okul müdürü Hasan İspir, düzenledikleri yürüyüş ile lösemiyle ilgili bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
Herkesin, bu hastalığa karşı daha duyarlı olması gerektiğini belirten İspir, “Hepimiz beraber ve bir olup lösemi hastalarına destek vermek istiyoruz. İleride kardeşlerimiz bu hastalığa yakalanabilir ve mağdur olabilir” dedi.
Yürüyüşe katılan öğrencilerden Asya Eyvaz da “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” dolayısıyla yürüyüş yaptıklarını dile getirerek, “Onlar kendilerini iyi hissetsin diye destek veriyoruz. Her zaman onlarla beraberiz. Bir gün bizim de başımıza gelebilir. Hep birlikte onların yanlarında olalım.” ifadelerini kullandı.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu