SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

JANDARMADAN  BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

JANDARMADAN BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

SATIŞTAN ELDE ETTİĞİ GELİRİ FİLİSTİNLİLERE BAĞIŞLADI
    • 16 Ekim 2023 - 12:50:57

SATIŞTAN ELDE ETTİĞİ GELİRİ FİLİSTİNLİLERE BAĞIŞLADI
Osmaniye´de fırın işletmeciliği yapan bir esnaf İsrail tarafından kuşatılan ve insani yardımların çok kısıtlı olduğu Filistinli müslümanlar için harekete geçti.
Düziçi ilçesinde fırın işletmeciliği yapan Ali Çalık,Filistin halkının ihtiyaçlarını karşılamaları için tezgahta sattığı ekmeklerden elde edilen geliri Filistin´e gönderilmek üzere İHH İnsanı Yardım Vakfı yöneticilerine teslim edildi.
İşgalci İsrail´in abluka altındaki Gazze Şeridinde yüzlerce Filistinlinin şehit edildiği saldırılar sonrası Filistin yönetimi, acil yardım çağrısında bulunarak Abluka altında elektrik ve suyu kesilen Gazze Şeridi´ne gıda ve tıbbi malzeme girişi sağlanmasını istemişti.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yanısıra bu çağrıya kayıtsız kalmayan fırıncı esnafı mazlum Filistin halkı için harekete geçti.
Her ne kadar biz orda olmasak da elimizden bu gelir diyen duyarlı esnaf, bir günlük Satıştan elde edilen ekmeğin gelirini İHH yetkililerine teslim etti.
İş yeri cemakanına “Bugün tezgah gelirimiz Filistinli kardeşlerimiz için”yazısı yazan ve işyerine Türk ve Filistin bayrağı açan esnafın bu davranışı büyük takdir topladı.
Bir çok vatandaş ekmeğin değerinden fazlasını verirken,duyarlılığından dolayı fırıncı esnafa teşekkürlerini iletti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz