ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi tanıtıldı 
    • 25 Nisan 2019 - 07:12:50

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi tanıtıldı

Osmaniye’nin Bahçe İlçesinde, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin tanıtımına yönelik toplantı düzenlendi. Bahçe Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi açılış, tanıtım ve çok paydaşlı platform toplantısı Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Karakaya, İlçe Emniyet Müdür Vekili Onur Ali Mutluay, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Akkuş ve Ali Kılıç, Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, Kadirli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Soner Çerçi, Hasanbeyli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Veyis Tuncer, Sumbas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Özkale, Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin, Kurum Müdürleri, Mahalle ve Köy Muhtarları, çiftçiler, hayvan yetiştiricileri, tüccarlar, üreticiler ve üretici birliklerinin başkanları katıldı. Programda, ilçenin 11 Mahalle ve 15 Köyünün de içerisinde bulunduğu Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin; yaklaşık 98 Milyon Avro genel program maliyetine sahip, Osmaniye, Adana ve Mersin illerini kapsayan “Doğu Akdeniz” ve Kastamonu, Sinop ve Bartın illerini kapsayan “Batı Karadeniz” olmak üzere iki proje sahasını içermekte olduğu kaydedildi. Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanmasına başlanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin amacının ise yüksek kesimlerde, kırsalda yaşayan küçük ve orta ölçekli çiftçilerin yaşam şartlarının, refahlarının ve dirençlerinin artırılması olduğu belirtildi.

600 metre ve üzeri yüksek rakımlı, dağlık, engebelik, meyilli, küçük parçalı arazilerde uygulanması amaçlanan proje, İlçe için de bir fırsat sunmakta olduğu, 1. etabında Bahçe, Düziçi ve Hasanbeyli ilçeleri, 2. etabında ise Osmaniye Merkez, Kadirli ve Sumbas ilçelerinin bulunduğu ifade edildi. Kaymakam Müfit Gültekin, programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek şunları kaydetti: “Kırsal dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi; Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) kredisi, Devlet katkısı ve yararlanıcıların katkıları ile finanse edilecek ve en az 5 yıl süresince ilçemizde devam edecektir. Bu proje çerçevesinde yüzde 70 ile yüzde 100’e ulaşan oranlarda çitçilere, hayvan yetiştiricilerine, üreticilere ve Kamu yatırımlarına hibe desteği sağlanacaktır.”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz