Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde tarım işçilerinin günlük çalışma yevmiyeleri belirlendi.
Tarım İşçileri Derneği temsilcisi, iş veren çiftçiler, Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir ile bazı yönetim kurulu üyeleri yevmiyelerin belirlenmesi için yapılan toplantı sonrası, 1 Nisan tarihinden geçerli olmak üzere tarım işçilerinin günlük çalışma yevmiyelerini belirledi.
Buna göre yaş-cinsiyet ayrımı yapılmaksızın net 140 TL işçiye, aracılara her işçi için günlük net 15 TL olup toplam 155 TL ödenmesine, yazın tarla sulama ve yağmurlama yevmiyesi 200 TL, salma sulama yevmiyesi 250 TL, zeytin ve narenciye toplama işinde yaş ve cinsiyet gözetmeksizin günlük 160 TL ödenmesine karar verildi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)