Sumbas’ta traktör kazası

Sumbas’ta traktör kazası

MEHMETLİ’DE ORMAN YANGINI  

MEHMETLİ’DE ORMAN YANGINI  

Şehidin adına açılan kütüphane ilk kitap kızından

Şehidin adına açılan kütüphane ilk kitap kızından

Başkan Atılgan’dan sürücülere önemli uyarı..

Başkan Atılgan’dan sürücülere önemli uyarı..

KADİRLİ’DE BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA ÜÇGÜN HASTALIĞI GÖRÜLMEYE BAŞLADI
    • 8 Ekim 2020 - 18:21:10

Kadirli’de büyükbaş hayvanlarda üçgün hastalığı görülmeye başladığı öğrenildi.
Üçgün Hastalığının ölümcül olabildiğini söyleyen Veteriner Hekim Murat Tıraş hayvan besicilerinin ahırlarında bol bol ilaçlama çalışmaları yapması gerektiğini belirtti.
Büyükbaş hayvanlarda görülen Üçgün hastalığının Afrika’dan gelen bir sinekle bulaştığını söyleyen Tıraş şunları kaydetti;
“ Çevre il ve ilçelerde yaygın olarak görülen Ephemeral Fever (Üçgün Hastalığı) bugünlerde ilçemiz köylerinde de görülmeye başlamıştır. Hastalığın belirtileri Yüksek ateş titreme, iştahsızlık ve salya akışı olarak gözlemlenmektedir. Hastalık belirtisini akciğerde gösterirse ölümcül olmaktadır. Tedavisinde Ateş düşürücü vitamin Kalsiyum ve antibiyotik kullanılmaktadır. Korunmasında alınacak önlem yetiştiricilerin ahırlarında bol bol sinekle mücadele etmeleri gerekmektedir. Hastalığa karşı tedbirler alınıp hastalıkla mücadele edilmediği takdirde hayvanın ciğerlerine doğru ilerlediğinde hayvanın ölümüne neden olabilir” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz