OSMANİYE KÜÇÜK KIZLAR BOCCE İL ŞAMPİYONU HARDALLIK KÖYÜ ORTAOKULU OLDU

OSMANİYE KÜÇÜK KIZLAR BOCCE İL ŞAMPİYONU HARDALLIK KÖYÜ ORTAOKULU OLDU

DELİ GÜZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜNDEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

DELİ GÜZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜNDEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

BÜLENT HAYTAOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

BÜLENT HAYTAOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

VEFAT HABERİ …

VEFAT HABERİ …

Kadirli Devlet Hastanesi 6. seviye dijital hastane oldu
    • 14 Aralık 2021 - 08:28:30

Kadirli Devlet Hastanesi, Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu’nun incelemelerinin ardından ’HIMSS 6’ sertifikası almaya hak kazandı.
Kadirli Devlet Hastanesi Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu’nun (HIMSS) incelemelerinin ardından almaya hak kazandığı ’HIMSS 6’ sertifikası ile kağıdın kullanılmadığı hastanenin hantal yapısının ortadan kalktığı bir hastane konumuna geldi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kadirli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şamil Gerek, dijitalleşmeyle birlikte kağıt üzerinde yapılan yanlışlıkların ortadan kaldırılarak vatandaşların hastaneye daha çok güvendiklerini kaydetti.
Hastaneden yapılan tüm işlemlerin kolaylıkla takip edilebileceğini ifade eden Gerek, Hatahanemiz 10.12. 2021 Tarihi itibariyle Emram Hımss seviye 6 kriterleri ile Valide edilmiştir. Türkiye’deki dijital hastane ünvanına sahip hastaneler ailesine katılmıştır. Dijital hastane 7 evreden oluşuyor. Dijital hastane kağıtsız hastane olduğunu için hastanenin hantal yapısını ortadan kaldırıyor. Vatandaşlar hastaneye daha çok güveniyor dolayısıyla yanlış tedavi ve yanlış uygulama gibi kafadaki soru işaretleri ortadan kalkıyor. Dijital hastane sistemi tekrar tekrar kendini kontrol ediyor. Bu süreçte emeği geçen başta İl Sağlık müdürlüğümüze,Himms ekibimize ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kadirlimize Hayırlı olsun” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz