ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

  İşkur’dan, Osb’de Bilgilendirme Toplantısı
    • 13 Kasım 2018 - 06:56:56

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odası işbirliğiyle işverenlere yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan etkinlikte İŞKUR’un son dönem projeleri ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatına ilişkin bilgilendirme yapıldı. Osmaniye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı Mustafa Özgen’in mesleki yeterlilik belgesini hak etme şartları, eğitim süreci ve uyulması gereken zorunluluklar hakkında yaptığı sunumla devam etti.

İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Öksüz de İŞKUR’un, istihdamı artırmak için uyguladığı projeler hakkında bilgi verdi. İŞKUR’un genç işsizliğini azaltmak için “İşe İlk Adım Projesini” hayata geçirdiğini söyleyen İbrahim Öksüz, proje sayesinde, yüksekokul veya fakültelerden son iki yılda mezun olan 18-29 yaş aralığındaki gençlerin mezun oldukları alanlarda 6 aylık işbaşı eğitim programına alınacağını söyledi.

Öksüz, sektör kısıtlaması olmadan 6 aylık program sonrasında işverenlerin bu kişileri mevcut işbaşı eğitim programlarındaki gibi 6 ay boyunca istihdam edeceğini belirterek, “Bu zorunlu istihdam sürecinde işverenlere net asgari ücretin yüzde 50’si tutarında İŞKUR tarafından destek sağlanacak. Bu süreden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi halinde net asgari ücretin yüzde 25’i tutarında ücret desteği bir yıl boyunca İŞKUR tarafından karşılanmaya devam edecek. Böylece, üniversite mezunu gençlerin işbaşı eğitim programından sonra uzun süreli istihdamı sağlanacak” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz