ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

  genç çiftçilere 374 koyun dağıtıldı
    • 25 Haziran 2019 - 07:10:04

Osmaniye’de, Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi kapsamında 11 genç çiftçiye daha 34’er adet olmak üzere toplam 374 koyun dağıtıldı. Belediye Mezbahanesi’ndeki küçükbaş hayvan dağıtım programına, Vali Ömer Faruk Coşkun, Vali Yardımcısı Metin Esen, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam ve genç çiftçiler dağıtıldı. 188 GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNE DESTEK 2018 yılı hayvancılık projesi desteklerinin, yapılan küçükbaş hayvan dağıtımı ile sona erdiğini, ancak çiftçilere desteklerin süreceğini belirten İbrahim Sağlam, “Bilindiği üzere 2016 yılı içerisinde 158 çiftçimize, 2017 yılı içerisinde toplam 182 çiftçimize ve 2018 yılı içerisinde de toplam 188 çiftçimizi, genç çiftçi projemizden faydalandırıyoruz.Yıl içerisinde genç çiftçi projeleri için toplam 1100 kişi müracaat etmişti. Yapılan puanlama sistemi ile 188 kişinin hak edişi oldu.

Bunun 176’sı hayvancılıkla, 12 tanesi ise bitkisel üretimle ilgili projelerimizdi. Bugün burada son 11 tane çiftçimize 374 tane küçükbaş hayvanın dağıtımını yapıyoruz. Toplamda 108 çiftçimize büyükbaş, 48 çiftçimize küçükbaşta destek veriyoruz.” dedi. 2016’DA ALINAN KOYUNLARIN SAYISI 100 OLDU Toplam üç yıl içerisinde 529 çiftçiye 15 milyon 870 bin lira destek sağlandığını aktaran Sağlam, “Geçtiğimiz yıllarda vermiş olduğumuz genç çiftçilerimize baktığımızda 2016 ve 2017’de kişi başı 40 tane küçük baş hayvan vermiştik. Bunları üç yıldır takip ettiğimiz için 2016’da verdiğimiz 40 koyunun şu anda 100 tane olduğunu gördük. Çiftçilerimiz bunu benimsedi ve işletmelerindeki hayvanları 2’ye 3’e katlayarak çoğalttılar. Bu projemiz devam edecektir. Bugün bu hayvanların da dağıtımının tamamlanmasıyla 2018 yılı genç çiftçi projelerinin tamamını gerçekleştirmiş oluyoruz. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun diliyorum.” diye konuştu.
‘DEVLETİMİZ ÇİFTÇİMİZİN YANINDA’
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ise “Genç çiftçilerimize küçükbaş hayvanlarının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. İnşallah bunlarla birlikte daha büyük projelerle devam ettirme niyetimiz var. Genç çiftçilerimiz alacakları bu koyunları çoğaltarak inşallah daha büyük üretim yapma şansları olacak. Devletimiz bilindiği gibi her zaman çiftçimizin yanında. Bu nokta da ilimizde genç çiftçilerimize hem hayvancılık hem tarımsal üretim ve arıcılık noktasında değişik desteklerimiz oldu. Toplamda, 48 ailemize 34’er adet olmak üzere koyun desteği veriyoruz.Bugün bunun son kısmının dağıtımını yapıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi. Daha sonra hak edişleri bulunan 11 genç çiftçiye, 34’er adet koyun dağıtımı yapıldı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz