KAYNAK VE TEST KİTAPÇIKLARI DAĞILDI

KAYNAK VE TEST KİTAPÇIKLARI DAĞILDI

KADİRLİ’DE 10 KİŞİ CEZAEVİNE

KADİRLİ’DE 10 KİŞİ CEZAEVİNE

SERDAR ALASIRT’TAN TEŞEKKÜR MESAJI

SERDAR ALASIRT’TAN TEŞEKKÜR MESAJI

SAĞANAK HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

SAĞANAK HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

BESİCİLERE BÜYÜK BAŞ HAYVANLARI TESLİM EDİLDİ

BESİCİLERE BÜYÜK BAŞ HAYVANLARI TESLİM EDİLDİ

BALTA, DSİ’YE 20 YILDA OSMANİYE’DE YAPILAN YATIRIMLARI AÇIKLADI
    • 29 Ocak 2023 - 21:07:02

BALTA, DSİ’YE 20 YILDA OSMANİYE’DE YAPILAN YATIRIMLARI AÇIKLADI

 

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, son 20 yılda Osmaniye’de yapılan yatırımları açıkladı. Balta, Osmaniye’ye 1 Milyar 25 Milyon TL değerinde 70 tesisin inşa edildiğini ve yatırımların süreceği bilgisini verdi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, kurum olarak tecrübeli personel ve kurumsal altyapılarıyla yapılması planlanan altyapı çalışmalarını gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi. Genel Müdür Balta yapılan çalışmalar kapsamında Osmaniye’de de yatırımların hızla devam ettiğini söyledi. DSİ Genel Müdürü Balta, son 20 yılda Osmaniye’ye 1 Milyar 025 Milyon TL değerinde 70 Tesis inşa edildiğini söyleyerek; “Osmaniyeliler için üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Son yıllarda DSİ marifetiyle hizmete açılan tesislerin yanı sıra plan ve proje aşamasındaki yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulundu; “1954 yılından bugüne, Ülkemizin kalkınması için inşa ettiği dev barajlarda depoladığı suyu; başta içme, kullanma ve sanayi suyu üretimine yönelik tesisler olmak üzere, hidroelektrik enerji üretimi, tarımsal sulama, atıksu arıtımı, taşkın kontrolü gibi çok geniş bir yelpazede değerlendiren DSİ, son 20 yılda toplam 477 milyar liralık yatırım yaparak 9.585 tesisi hizmete açmış ve aziz milletimizin gönlünde yer edinmiştir.” dedi.

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “Son 20 yılda yaklaşık 477 Milyar Liralık yatırım yaptık. Bu kapsamda son 20 yılda; 716 baraj, 481 gölet ve bent, 101 yeraltı depolama tesisi, 1.633 sulama tesisi, 318 toplulaştırma projesi, 326 içme suyu ve atıksu tesisi, 615 HES ve 5.395 taşkın koruma tesisi olmak üzere toplam 9.585 adet tesisi hizmete aldık.” İfadelerini kullandı.

DSİ Genel Müdürlüğü

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz