Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kadirli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce “Yöresel Kilim Dokuyucu” kursu açıldı.
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinin Karatepe Köyü’nde Karatepe Kilim Kooperatifi’nde verilecek mesleki eğitimde, kursiyerler hem meslek sahibi olacak hem de geleneksel sanatımızı öğrenerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacak.
Osmaniye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, yörenin simgesel ürünü olan Karatepe kilimlerine yönelik bugüne kadar açılan kursların verimli geçtiğini söyledi. İlerleyen dönemlerde kilim kurslarını açmaya devam edeceklerini belirten Altunkaynak, Karatepe Kilim Kooperatifinde üretilen kilimlerin marka haline geldiğini ve Türkiye’nin dört bir tarafına satışının yapılarak kilim dokuyanlar için gelir kapısına dönüştüğünü kaydetti.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)