Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

YKS İLK OTURUM SINAVI KADİRLİ’DE YAPILDI 
    • 28 Haziran 2021 - 06:25:51

YKS İLK OTURUM SINAVI KADİRLİ’DE YAPILDI

 

(ÖSYM) tarafından 81 ilde ve Lefkoşa’da düzenlenen 2 milyon 607 bin 903 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) Kadirli’de yapıldı. ilçemizde

2021-YKS kapsamında saat 10.15’te başlayan TYT’ sınavında adaylara, soruları yanıtlamaları için 135 dakika süre verildi.

ÖSYM Kadirli Temsilcisi Kişisel Gelişim Uzmanı. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr Hamil Nazik’ten aldığımız bilgiye göre Kadirli’de 6403 aday 26 okulda sınava girdi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmadı. T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için ilçemizde il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri açık bulunduruldu.

Kadirli’de Alan Yeterlilik Testi sınavı, tüm sınav merkezlerinde olduğu gibi (AYT), 27 Haziran Pazar günü saat 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecek. Son oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) ise aynı gün 15.45’te yapılacak ve 120 dakika süre verilecek. 4300 adayın 13 okulda katılacağı AYT sabah oturumu pazar günü saat 10.15 te başlayacak. 223 adayın katılacağı YDT sınavı ise aynı gün 2 okulda öğleden sonra 15. 45 de gerçekleştirilecek.

Alan Yeterlilik Testi AYT; öğrencilerin kendi alanlarında sahip oldukları başarıyı ölçen ikinci oturum sınavıdır. AYT’de öğrencilere 40 Matematik, 40 Türkçe, 40 Fen Bilimleri ve 40 Sosyal Bilimler olmak üzere 160 soru sorulacak. Korkut Ata Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Turgay Uzun’un göreve gelmesiyle birlikte Korkut Ata Üniversitesi’nde ki pozitif anlamdaki yeniliklere Açık Öğretim Fakültesi sınavlarının Kadirli’de yapılabilmesi çalışmalarının da ekleneceği söyleniyor. Çevreden aldığımız duyuma göre Rektör Prof Dr Turgay Uzun, Açık Öğretim Sınavlarının Osmaniye’de yapılması sebebiyle Kadirli’den sınava girecek öğrencilerin çektiği çileye son verecek. Bu suretle Açık Öğretim Sınavlarında Kadirli Osmaniye arasındaki karayolunda sabahın erken saatlerinde başlayıp akşama kadar süren trafik karmaşası da sona erecek.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz