Osmaniye’yi Uluslararası Tanıtma Derneği (OSTADER) tarafından düzenlenen ‘Osmaniye yerfıstığı’ konulu şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Bir restoranda düzenlenen törende konuşan OSTADER Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Çolpan, “Osmaniye’ye hizmet etmeye gönül vermiş ve karşılıksız olarak sevmekten başka bir şey düşünmeyen yönetim kurulu arkadaşlarıma ve şiir yarışmasında dereye giren yarışmacılara teşekkür etmek istiyorum. Dernek olarak bizler, Osmaniye’yi tanıtmaya kararlıyız ve bunun için de var gücümüzle çalışacağız.” dedi. Bahri Çolpan, yarışmaya il merkezi ve ilçelerden toplam 41 kişinin katıldığını, dereceye giren şiirlerin, etkinliklerde kullanılmak üzere türkü yaptırılacağını belirterek, katkı ve desteklerinden dolayı Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet ve tüm katılımcılara teşekkür etti.
Programın devamında, “Osmaniye Fıstığı” adlı şiiriyle birinci olan Ali Bedel’e çeyrek altın, fıstık maketi ve teşekkür belgesi, “Yer Fıstığı” adlı şiiriyle ikinci olan Salim Zeki Zülfikar ve “Bir Öyküdür Osmaniye Fıstığı” adlı şiiriyle üçüncü olan Ömer Adil Besen’e üzerinde şairin ismi yazılı fıstık maketi ve teşekkür belgesi verildi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)