Kayıp kişinin cesedi dere yatağında bulundu

Kayıp kişinin cesedi dere yatağında bulundu

DURMUŞOĞLU “150 YILLIK HASRETİ BİTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

DURMUŞOĞLU “150 YILLIK HASRETİ BİTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Sokakta Bulunan Ayağı Kırık Yavru Kedi Tedavi Edildi

Sokakta Bulunan Ayağı Kırık Yavru Kedi Tedavi Edildi

izciler Malazgirt’e uğurlandı

izciler Malazgirt’e uğurlandı

EV HANIMLARINI SEVİNDİREN HİZMET..

EV HANIMLARINI SEVİNDİREN HİZMET..

Yaşar Kemal 4’üncü Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı
 • HanifiDÖRTGÖZ
  • Hanifi DÖRTGÖZ
  • hanifi@kadirlihaber.net
  • 2 Mart 2019 - 09:05:16

               

DÜNYACA ünlü yazar Yaşar Kemal, ölümünün 4’üncü yıl dönümünde düzenlenen etkinliklerle anıldı. Yazarı doğum yeri olan Osmaniye’nin Gökçedam köyünde düzenlenen etkinlikte hayatı anlatılıp, şiirleri seslendirildi.

‘İnce Memed’, ‘Yer Demir Gök Bakır’ gibi edebiyat tarihinin unutulmaz eserlerine imza atan usta yazar Yaşar Kemal, sevenleri tarafından ölümünün 4’üncü yılında da unutulmadı. Osmaniye’nin merkeze bağlı, eski adı Hemite olan Gökçedam köyündeki Yaşar Kemal Parkı’nda bulunan Kültür Evi önünde anma etkinliği düzenlendi.

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) ile Yaşar Kemal Çukurova Kültürü’nü Yaşatma Derneği (YAŞAD) tarafından düzenlenen programa, öğrenciler, köy sakinleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

YAŞAD Başkanı Mehmet Özer tarafından Yaşar Kemal’in özgeçmişinin anlatıldığı etkinlikte Hemite köyü ilk ve ortaokulu öğrencileri ünlü edebiyatçının şiirlerini ve ağıtlarını okudu. Şiir dinletisinin ardından Ozan Duranoğlu’nun bağlaması eşliğinde Arif Bahar ve Sevgi Sesli türküler seslendirildi. Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği’nin ‘Osmaniye’nin dünkü çocukları’ ekibi ise siyah ilkokul önlüklerini giyerek Yaşar Kemal’in sevdiği kiriştek çevirme, mendil kapmaca, ip atlama ve yağ satarım bal satarım gibi çocuk oyunlarını oynadılar. Oyunlara, programa katılan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mana Potu Kitap Kulübü üyesi öğrenciler de eşlik etti. Etkinliğe katılanlar Yaşar Kemal Kültür Evi’ni gezdikten sonra aynı park içerisinde bulunan İnce Memed anıtına karanfil bıraktı.

 • UYARI
 • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
 • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz