VİKTOR MATİS, VALİ YILMAZ’I ZİYARET ETTİ
Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Büyükelçi Matis’e Kültür ve Turizm İl Müdürü Burhan Torun eşlik etti. Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından Valilik önünde karşılanan Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis daha sonra Valilik Şeref Defterini imzalayarak, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ile Valilik Makamında bir süre sohbet etti.
18 Aralık 1923 tarihinde Türk-Macar Dostluk Anlaşmasının imzalandığını ve anlaşmanın 100. yılı nedeniyle 2024 yılının Türkiye Macaristan Kültür Yılı olduğunu ifade eden Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, Osmaniye ile güzel bir bağ kurduklarını belirterek, Osmaniye’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Yılmaz, “Depremde bizlere verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyoruz. Kardeşliğiniz, dostluğunuz çok kıymetli. Aramızdaki dostluk bağının daha da güçlenerek devam etmesini diliyorum.”dedi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)