Osmaniye Veteriner Hekimler Odası’nda başkanlığıa yeniden Yusuf Ertug Tufan seçildi.
Osmaniye Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı 5. Dönem 6. Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantı sonrasında çoğunluğun oyunu alan mevcut başkan Yusuf Ertuğ Tufan yeniden seçildi.
Osmaniye Veteriner Hekimler Odası’nda tek liste ile yapılan seçimde başkanlığa tekrar seçilen Yusuf Ertuğ Tufan yaptığı teşekkür konuşmasında, kendisine güvenen tüm meslektaşlarına teşekkür ettiğini ifade ederek, “Bugüne kadar nasıl çalıştıysak bundan sonra da aynı şevk ve istekle çalışacağım”dedi.
BAŞKAN TUFAN’DAN ÜÇ GÜN HASTALIĞI AÇIKLAMASI
Bölgemizde sığırlarda görülen Üç gün hastalığı başlamıştır. Osmaniye’de de şuanda hemen hemen her bölgede görülmektedir.Hastalık sineklerle bulaşmakta ve ateş,burun ve göz akıntısı, kaslarda titreme, topallık, ayağa kalkamama,ciddi akciğerlerde enfeksiyon yapmaktadır. Süt ve yavru verimini etkileyen ,hayvan ticaretini yavaşlatan ciddi ekonomik kayıplara sebep olan bir hastalıktır.Koruma aşı ve sinek mücadelesidir.Tedavi ise en kısa sürede Veteriner Hekimin mücadeleye başlamasıdır.Hastalık insanlara bulaşmamaktadır
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)