ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİNDE BULUNAN VE DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLAR  İÇİN ETKİNLİK

ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİNDE BULUNAN VE DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİK

TARIM ARAZİLERİNİN KULLANIMININ ETKİNLEŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA  ZEYTİN FİDANI DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TARIM ARAZİLERİNİN KULLANIMININ ETKİNLEŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ZEYTİN FİDANI DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MHP HEYETİ KADİRLİ-ANDIRIN GELİŞİM PLATFORMU DERNEĞİ’Nİ ZİYARET

MHP HEYETİ KADİRLİ-ANDIRIN GELİŞİM PLATFORMU DERNEĞİ’Nİ ZİYARET

BAĞ MAHALLESİ’NDE EV YANGINI KORKUTTU..

BAĞ MAHALLESİ’NDE EV YANGINI KORKUTTU..

MOTOSİKLET VE BİSİKLET FESTİVALİNE DAVET…

MOTOSİKLET VE BİSİKLET FESTİVALİNE DAVET…

VALİ YILMAZ; ASAYİŞ VE GÜVENLİK OLAYLARINI DEĞERLENDİRDİ.
    • 25 Ocak 2024 - 07:23:39

VALİ YILMAZ; ASAYİŞ VE GÜVENLİK OLAYLARINI DEĞERLENDİRDİ.

Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz, polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde son bir ayda meydana gelen asayiş ve güvenlik olaylarını değerlendirdi.

Yılmaz, yaptığı açıklama, Emniyet ve Jandarma Birimlerinin katılımlarıyla “Asayiş ve Güvenlik Toplantısı” gerçekleştirildiğini belirtti.

Toplantının detaylarını paylaşan Yılmaz, “Toplantıda, Asayiş, Narkotik, Kaçakçılık, Düzensiz Göçmen ile Mücadele, Terör ve Trafik konuları ele alınarak, vatandaşlarımızın güvenliği ve genel refahı için yürütülen projeler, alınan tedbirler ve elde edilen başarılar hakkında genel değerlendirme yapılmıştır” dedi.

Kentte15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesindeki asayiş olaylarını değerlendiren Yılmaz, şunları kaydetti:

“İl genelinde 1790 asayiş olayı meydana gelmiş, 1132 kişi yakalanmış, 117 kişi tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Meydana gelen 1790 olayın 1592’si aydınlatılmıştır. Ayrıca Asayiş olaylarında 28 Av Tüfeği, 53 Tabanca, 16 Kurusıkı Tabanca, 1 adet uzun Namlulu Tüfek ve 118 tabanca mühimmatı ele geçirilmişti” diye konuştu.

Yılmaz, göçmen kaçakçılığı ile mücadelenin aralıksız sürdüğünü anlattı.

Yılmaz, “Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde Göçmen Kaçakçılığı ile ilgili olarak “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” suçlamasıyla 3 organizatör/şüpheli yakalanarak tutuklanmış, 46 düzensiz göçmen yakalanmıştır. İlimiz sınırları dahilinde Göçmen Kaçakçılığı suçunun önlenmesi, Düzensiz Göçmenlerin yakalanarak sınır dışı edilmesi konularında mücadele kararlılıkla devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Kaçakçılık ve terörle mücadele çalışmalarını da değerlendiren Vali Yılmaz, şöyle devam etti:

“Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde, Kaçakçılık Suçları ilgili olarak, 58 olayda 21 Bin 623 paket sigara, 1 Milyon 62 Bin 930 adet makaron, 124 adet cep telefonu, 591 paket tütün, 340 adet elektronik sigara, 80 adet sikke, 15 adet kazı malzemesi ve 2 adet detektör ele geçirilmiştir. Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde, Terörle Mücadele ile ilgili olarak, PKK/KCK Terör Örgütü faaliyetleri kapsamında 7 şüpheli şahıs yakalanmış, yakalanan 7 kişiden 5’i tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. FETÖ/PDY Terör Örgütü faaliyetleri kapsamında 6 şahıs yakalanmış, Dini İstismar Eden Terör Örgütleri faaliyetleri kapsamında ise 4 şüpheli şahıs yakalanmış, yakalanan 4 kişiden 1’i tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. DEAŞ Terör Örgütü faaliyetleri kapsamında 1 şüpheli şahıs yakalanmış ve tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Terör örgütlerinin faaliyetlerinin tespiti ve önlenmesi adına mücadele kararlılıkla devam edecektir.”

Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz, kent genelinde uyuşturucuyla mücadelenin de aralıksız devam ettiğini aktardı.

Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde, Narkotik Suçlarla ile ilgili olarak il merkezinde 145 olayda 166 şüpheli şahısın yakalandığını vurgulayan Yılmaz, “21 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca Narkotik suçlarından aranması olan 23 şahıs yakalanmıştır. Ele geçirilen narkotik maddelere bakıldığında, 93.22 KG Skunk, 346.37 KG Esrar, 1.49 KG Bonzai olarak tabir edilen Sentetik Kannabinoid, 3.97 KG Metamfetamin, 3444 adet Sentetik Ecza ele geçirilmiştir. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında son zamanlarda yapılan başarılı operasyonlar hız kesmeden devam edecek, başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı uyuşturucu illetinden korumak amacıyla mücadele kararlılıkla devam edecektir” diye konuştu.

Kentte trafik denetimlerini önemsediklerini vurgulayan Yılmaz, “Polis ve Jandarma sorumluluk bölgesinde Trafik Denetimleri ile ilgili olarak 207 yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldiği, yaralamalı kazalarda 150 kişinin yaralandığı, trafik denetimlerde 54 Bin 120 adet aracın sorgulandığı, 383 adet aracın trafikten men edildiği, 9 Bin 305 adet cezai işlem uygulandığı tespit edilmiştir” dedi.

Yılmaz, kentte vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışmaların gayretle devam ettiğini sözlerine ekledi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz