“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
    • 23 Kasım 2023 - 09:41:31

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İlk ders zili çaldığında ve ilk kalem tutmaya başladığımızda ki heyecanı bizlere yaşatan, okul bahçesinde düştüğümüzde ilk yaramızı saran, bizlere her daim Annelerimiz gibi sonsuz şefkat gösteren, hayatımızda silinmez izler bırakan kıymetli öğretmenlerimizi minnetle hatırlıyor ve onlara armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Öğretmenlerimiz, istikbalimizi inşa eden eğitim neferleridir. Öğretmenlik şüphesiz sorumlulukları ağır, özveri ve sabır isteyen dünyanın en onurlu mesleğidir. Nitekim, Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk;“Bir millet kültür ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin sürekli sonuçlar vermesi, ancak kültür ordusunun varlığına bağlıdır. Öğretmenler!.. Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” demek suretiyle, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak öğretmenlerin ne denli bir öneme sahip olduğuna işaret etmiştir.
Mesleğine yüreğini koymuş idealist öğretmenler; dün olduğu gibi bugün de tazecik dimağları ülkesine bağlı, ahlaklı, Cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette dürüst düşünceli, iradeli, hayatta karşılaşacağı engelleri aşmaya kudretli, karakter sahibi ve bütün bunlarla birlikte Atatürk’ü anlamış, ilke ve inkılaplarını özümseyerek benimsemiş, ufku geniş, üretken, vatanına, bayrağına bağlı, erdemli nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.
Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin Türkiye Yüzyılında almış olduğu bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan sevgisi ve fikir hürriyetinin birer timsali olarak yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına ve ülkemizi hedeflerine, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.
Bu duygu düşünceler ile tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.

Dr. Erdinç YILMAZ
Vali

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz