Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI

TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI

EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI

EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI

KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ

KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ

KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI

KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
    • 18 Ekim 2021 - 18:33:14

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Bugün; yerel yönetimlerinizin temel taşını oluşturan, devletimizin vatandaşlarımıza açılan ilk kapısı olan muhtarlık müessesesinin kuruluş yıl dönümdür. Dolayısıyla vatandaşla devlet arasında önemli bir vazife üstlenen muhtarlarımız, yerel halkımızın özgür irade ve oylarıyla seçilip, demokrasi nehrimizi besleyerek, “halkın kendi kendini yönetmesi” ilkesinin de en eski yerel yönetim örneğini teşkil eder.
Temel gayesi millete hizmet etmek olan, iki asırlıkköklü bir geçmişe sahip olan muhtarlıklarımız; vatandaşlarımızın sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olarak, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynamakta ve devletle milletimizin bütünleşmesinde kilit taşı görevi üstlenmektedir. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren, her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız, bizlerin de baş tacıdır.
Şehitler Diyarı GüzelOsmaniye’mizin her alanda gelişmesi ve kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine ve düşüncelerine ihtiyacımız vardır. İnanıyorum ki; her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle hizmetlerini sürdürerek, yerelde yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini iletme ve bunlara çözüm bulma noktasında çalışmalarına devam edeceklerdir.
Osmaniye Valiliği olarak bizlerde üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle; ilimizde yer alan tüm mahalle ve köy muhtarlarımız ve kamu kurum ve kuruluşlarımızla kamu hizmetlerini sunma noktasında iş birliği içerisinde hareket ediyoruz. Vatandaşlarımıza her türlü imkanı sağlayacak, ilimizin gayri safi milli hasılasını yükselterek, vatandaşlarımızın refah seviyelerini arttıracak projeleri hayata geçirme gayreti içerisinde var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle;böylesine önemli bir görevi icra eden, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü’nü” kutluyor,kendilerini milletimizin hizmetine adayan tüm muhtarlarımıza ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Dr. Erdinç YILMAZ
Vali

 

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz