ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’DAN ÜNLÜ HALK OZANI AŞIK FEYMANİ’YE ZİYARET
    • 7 Haziran 2022 - 07:39:07

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Ünlü Halk Ozanı Aşık Feymani’yi Azaplı Köyündeki evinde ziyaret etti. Ziyarette Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun da yer aldı.
Ziyaret sırasında Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Ünlü Halk Ozanı Aşık Feymani ile bir süre sohbet ederek hatırlarını sordu. Sohbet sırasında anılarını anlatan Ünlü Halk Ozanı Aşık Feymani, birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Vali Yılmaz, seslendirdiği birbirinden kıymetli eserleri için Feymani’ye teşekkür etti.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin sonunda yaptığı konuşmada, “Bugün Kadirli ilçemizin Azaplı köyünde ünlü Halk Ozanımız Feymani amcamız ve eşini evinde ziyaret ettik. Kendisini ziyaret etmekten çok mutlu olduk. İyi ki var, kendisine Allah’tan sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Böyle değerlerin yetişmesi kolay değil, gerçekten çok kıymetli. Halk müziğine çok büyük katkısı olan, çok büyük bir Ozan, Allah ömrüne ömür katsın. Biz Halk Ozanımız Feymani Amcamızı, Üstadımızı gerçekten çok seviyoruz. Çukurova’mızın, bu bölgemizin tanıtılmasında çok büyük katkıları var. Çok ünlü türküleri var, bu türküler yüzyıllarca yaşayacak, adı asla unutulmayacak. Böyle bir kıymet, böyle bir değer.”diye konuştu.
Aşık Feymani’yi ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Yılmaz, “Her zaman yanlarındayız. Kendisinin bir evladı olarak her zaman emrinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ellerinden öpüyorum, iyi ki varlar.”dedi.
Aşık Feymani ise “Sayın Valim sanatçıların kıymetini bildiğiniz için size ayrıca teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun, köyümüze gelmeniz bizi gerçekten onurlandırdı. Aşıklık geleneği unutulmaya yüz tutmuş bir sanat dalı olduğu için, sizler gibi muhterem insanların, mülki amirlerimizin bu mesleğe gönül vermiş insanları onurlandırması güzel bir şey. Ben sizi tebrik ve takdir ederek gönülden alkışlıyorum. Sağ olun, Allah razı olsun.”dedi.
Ziyaretin sonunda Ünlü Halk Ozanı Aşık Feymani, Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun’a nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz