SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

VALİ COŞKUN’DAN TURP İŞÇİLERİ VE TURP ÜRETİCİLERİNE ZİYARET
    • 31 Ocak 2020 - 07:18:43

Osmaniye   Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kadirli’deki turp yıkama ve paketlemesinin yapıldığı Savrun Çayı kıyısında turp üreticileri ve işçileri ile bir araya geldi.
Beraberinde Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ile birlikte Savrun Çayı kıyısındaki yıkama ve paketleme yerlerini ziyaret eden Vali Coşkun, turpun yıkanma ve paketleme işlemleri hakkında bilgi aldı.
Kadirli Turp Üreticileri Birliği Başkanı Soner Topalhan, Vali Coşkun’a verdiği bilgilerde Kadirli’nin ülkemizin turp ihtiyacının % 80’ini karşıladığını ifade ederek, “Turp hasadı Kasım’ın ilk haftası başlıyor Mart ayının sonunda bitiyor. 5 ay süren sezon boyunca turp üretim ve paketleme işinde yaklaşık 6 bin kişi istihdam ediliyor. Turp, ilçemizin ekonomisine sezonda yaklaşık 100 milyon lira katkı sağlıyor. ”dedi.
Ziyareti sırasında üreticiler ve turp işçileri ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Bugün Kadirli ilçemizin ekonomisinin önemli bir tarım ürünü olan turpun yıkanıp paketlendiği Savrun Çayı kıyısında turp üreticilerimizi ve işçilerimizi ziyaret ediyoruz. Bildiğiniz üzere Kadirli ilçemiz, ülkemizin turp ihtiyacının büyük bölümünü karşılıyor. Turp, yetiştirilmesinden paketlenmesine büyük bir emek istiyor. Üreticimize de, turpları yıkayıp paketleyen işçi kardeşlerimize de kolaylıklar diliyorum. ”dedi.
Turp üreticileri ve işçileri, Vali Coşkun’un ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, Vali Coşkun’a teşekkür ettiler.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz