VALİ YILMAZ’DAN ENERJİ-SA’YA ZİYARET

VALİ YILMAZ’DAN ENERJİ-SA’YA ZİYARET

Osmaniye’de gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 28 Nisan’a kadar yasaklandı

Osmaniye’de gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 28 Nisan’a kadar yasaklandı

ÖZEL AĞAÇLANDIRMA PROJESİYLE DESTEK DEVLETTEN KAZANÇ AGAÇTAN

ÖZEL AĞAÇLANDIRMA PROJESİYLE DESTEK DEVLETTEN KAZANÇ AGAÇTAN

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ETWİNNİNG İLE GELİŞİYOR

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ETWİNNİNG İLE GELİŞİYOR

VALİ COŞKUN’DAN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI
    • 12 Mart 2020 - 06:34:05

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, istiklal marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Azmin, kararlılığın ve bağımsızlığın sembolü İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 99. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.”dedi.
Merhum Mehmet Akif Ersoy’un “Allah, bir daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın” temennisiyle kaleme aldığı İstiklal Marşının, Milli Mücadele ruhunu, Türk Milletinin Vatan aşkını ve bağımsızlığa olan inancını en güzel biçimde ifade etmekte olduğunu kaydeden Vali Coşkun, “Milli mücadele ruhu, milletimizin vatan sevgisi ve istiklal aşkı, en veciz ifadesini İstiklal Marşımızın mısralarında bulmuştur. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. İstiklal Marşı, milli birlik ve beraberlik idealimizi en güzel biçimiyle vurgulayan Milletimizin vatan aşkını, kararlılığını ve inançlarına verdiği önemi abideleştiren kurucu bir metindir. Aziz milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek; mısralarda yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir. Bu eşsiz marşın Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan şairi Mehmet Akif Ersoy, bir şair olmaktan ziyade, yaşadığı dönemi iyi analiz edebilen ve geleceği gören, yaşadığı dönemde yazdığı eserleri ile Türk milletine, ümit ve fazilet tabanlı bir gelecek gösteren önemli bir mütefekkirdir. Genç kuşaklarımızın, Mehmet Akif Ersoy’u anlayıp, onun yazdığı eserleri iyi analiz ederek ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacaklarına inancımız tamdır.” dedi.
Vali Coşkun mesajının sonunda ise şöyle dedi: “İstiklal Savaşı’nın ruhunun layıkıyla ifade bulduğu, İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921’de kabulünün 99’uncu yıl dönümünü kutluyor ve bu eşsiz eseri hiçbir karşılık beklemeden Türk milletine hediye eden Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve rahmetle yâd ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız uğruna şehit ve gazi olan kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyorum.”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz