ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

Vali Coşkun, meyve hasadı yaptı
    • 25 Haziran 2019 - 07:11:32

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Düziçi İlçesinde meyve hasadı yapıp, tüm üreticilere bereketli bir sezon ve bol kazançlar diledi. Vali Coşkun, inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Düziçi ilçesini ziyaret etti. Vali Coşkun, Kaymakam Mutlu Almalı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ve beraberindeki heyet ile birlikte meyve hasadına katıldı. Hasat öncesinde Üreticilerden Hasan Demirci, Vali Coşkun’a bilgi verdi. Düziçi ilçesinde 500 dekar alanda meyve üretimi yaptıklarını ifade eden Demirci, 300 dekarda nektarin, 100 dekarda kayısı, 50 dekarda şeftali ve 50 dekarda erik yetiştirildiğini, yetiştirilen ürünlerin Rusya’ya ihraç edildiğini aynı zamanda İstanbul, Ankara, Mersin, Gaziantep ve Hatay’a gönderildiğini söyledi. 20 daimi 80 mevsimlik olmak üzere 100 işçi istihdam ettiklerini de ifade eden Hasan Demirci, 700 ton nektarin, 300 ton kayısı, 150 ton şeftali ve 100 ton erik olmak üzere toplam verimin 1250 Ton olduğunu kaydetti.

Aldığı bilgilerin ardından meyve hasadı yapan Vali Coşkun, tüm üreticilere bereketli bir sezon ve bol kazançlar diledi. Vali Coşkun, Düziçi ilçesi incelemelerinin devamında yapımı devam eden Düziçi ilçe Tarım Müdürlüğü hizmet binasında incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Kaymakam Mutlu Almalı, hizmet binasının yüzde 80 oranında tamamlandığını kaydetti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz