ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

Vakaların en çok arttığı ikinci il Osmaniye’de, Vali Yılmaz da denetimde
    • 22 Şubat 2022 - 08:17:11

SAĞLIK Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre vaka sayıları bir haftada yüzde 58,75 artış göstererek, 100 binde 955,86’ya ulaşan Osmaniye’de Vali Erdinç Yılmaz’ın da katılımıyla denetim yapıldı. Vali Yılmaz, tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın bu mücadelede kazanılacak başarı için çok önemli olduğunu vurguladı.

Koronavirüs ile mücadelede ikinci doz aşılamada yüzde 89,1 oranla Türkiye’de ilk sırada bulunan Osmaniye’de vaka artışı sürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 5-11 Şubat tarihleri arasında vaka sayısı en çok artan 10 ili paylaşırken, bu iller arasında Amasya’nın ardından Osmaniye ikinci sırada yer aldı. Koronavirüs denetimlerini sürdüren Vali Yılmaz’a Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık eşlik etti.

Vali Yılmaz, salgının devam ettiğini ve Omicron varyantının çok hızlı yayıldığını belirterek, bu süreçte çok daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın bu mücadelede kazanacağımız başarı için çok önemli olduğunu belirten Vali Yılmaz, yerli ve milli aşımız Turkovac’ın ilde bütün devlet hastanelerinde uygulanmaya başladığını, daha önce Turkovac aşısı beklediklerini ifade eden vatandaşları da aşı olmaya davet etti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz