ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

Ustalık Telafi Eğitim Programı kapsamında imzalar atıldı
    • 8 Aralık 2022 - 08:04:50

Ustalık Telafi Eğitim Programı kapsamında imzalar atıldı

 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, mesleki eğitim merkezleri programı dahilinde uygulamaya konulan Ustalık Telafi Eğitim Programı kapsamında İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile özel sektör temsilcileri arasında “Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Eğitim Programı İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Mesleki Eğitim Kanunu kapsamındaki alanlarda mesleki eğitim ve istihdam süreçlerinin hayata geçirilmesinin amaçlandığı protokol kapsamında Ustalık Telafi Eğitim Programı için Temel Giyim Tekstil 20, LC WAIKIKI Temel Mağazacılık 31, Emta Kablo 92, Bonip Teksti 125 ve Meridyen Cıvata 70 öğrenci olarak planlandı.

Protokol kapsamında değerlendirmelerde bulunan İlçe Millî Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, ülkemizin ekonomik kalkınmasında ve gençlerin istihdamının sağlanmasında, mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin önemini değinerek, Kadirli’nin mesleki eğitimdeki kalitesini arttırmayı ve mesleki eğitim öğrencilerinin nitelikli ve gelişime açık bireyler olarak yetiştirilmesini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Ahilik kültürünün vücut bulduğu ve geleneksel “çıraklık, kalfalık, ustalık” eğitiminin gerçekleştiği mesleki eğitim merkezleriyle ilimizde ve ülkemizde ara elaman eksikliğinin son bulmasının hedeflendiğini ifade eden Tapsız, “Ustalık Telafi İş Birliği Protokolü” ile kaliteli ara elamanlar yetiştirilerek kaliteli işler ortaya konacağını ve bu protokolün ilimize güç katacağını belirtti.

Kadirli Şehit Kaan Çalin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülecek olan “USTALIK TELAFİ PROGRAMI” kapsamında okulunun MESEM kapsamındaki öğrenci sayısı 490 olduğu, yapılacak yeni protokol ve öğrenci kayıtlarıyla bu sayı daha da artacağı kaydedildi.

Protokol imza törenine Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Davut Gökçeli ve Ali Çolakça, Kadirli Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyeleri, Şehit Kaan Çalin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Remzi Beyoğlu, Eğitim Protokolü yapılan İşletme yetkilileri ve özel sektör temsilcileri katıldı..

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz