ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

TÜRK KIZILAYI, KAN BAĞIŞÇILARINI MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRDİ
    • 20 Kasım 2019 - 07:29:09

Türk Kızılayı, Osmaniye’de en çok kan bağışında bulunan vatandaşları madalya ile ödüllendirdi. Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Türk Kızılayı’nın 150. yıl tanıtım filminin gösterilmesinin ardından konuşan Türk Kızılayı Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Meke kan bağışı yapan tüm vatandaşlara şükranlarını sundu.
Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ise Türk Kızılayı’nın, tarihsel süreç içerisinde, devlet kurulurken her kademesinde şahitlik yapmış bir iyilik hareketi olduğunu belirterek, “Mehmetçiğimiz dün Çanakkale’de yedi düvelle savaşırken, Kut’l Amara’da Britanya’yı yerle bir ederken biz ikinci safta yaraları sarıyor, yorgan oluyor, aş oluyor, çadır oluyorduk. Dün Afrin’de ve Cerablus’ta bugünse Barış Pınarında Mehmetçiğimizin her an arkasında olmaya özen gösteriyoruz.” diye konuştu. Ramazan Saygılı, sözlerinin sonunda kan bağışında bulunan tüm vatandaşlara teşekkür ederek sözlerine son verdi.
Daha sonra konuşan Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ise herkesin bir gün kana ihtiyaç duyabileceğini ifade ederek, “Türk Kızılayı’ımıza her anlamda maddi, manevi, kanımızla, malımızla destek vermemiz gerektiğine inanıyorum. Bu vesile kan bağışçılarımızı yürekten kutluyorum. Çok önemli bir davaya destek oldular.”dedi.
Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise konuşmasında, “Kimin başı darda ise kim mağdur ve mazlum durumda ise dünyanın neresine giderseniz gidin Kızılay’ımızın hilalini görürsünüz. Dini, dili, rengi, ülkesi, mesafesi ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsilen, Kızılay kurumumuz gitmiş, elini uzatmıştır.”dedi.
Vali Ömer Faruk Coşkun, kan bağışında bulunan vatandaşlara madalya takdimi töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Vali Coşkun, “Gönüllü kan bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Belki birçok hayatın kurtulmasına vesile olarak çok önemli bir görev icra ettiler. Kan, muadili olmayan tek sıvı, hayati önemi var. Dolayısıyla bütün bağışçılarımız, bunun bilincinde olarak birçok defa kan bağışında bulunmuşlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bütün vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum.”diye konuştu.
Konuşmalarının ardından 25 ve üzeri kan bağışında bulunan vatandaşlara gümüş madalyaları Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından, 10 ve üzeri kan bağışında bulunan vatandaşlara bronz madalyaları ise Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve protokol mensupları tarafından verildi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz