![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/12/kurrr-748x348-300x140.jpg)
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Osmaniye Kadın ve Aile Koordinatörlüğü bünyesinde, ‘Dikiş nakış kursu’ açıldı. Kadınlara yönelik hayata geçirdiği el beceri kurslarının başarılı bir biçimde devam ettiği kaydedildi. Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından vakıf binasında faaliyet gösteren kursa gelen kadınlar, el becerilerini geliştirmenin yanı sıra hazırlamış oldukları ürünleri satarak ev ekonomisine de katkıda bulunabiliyorlar. Kurs hakkında bilgi veren Kadın ve Aile Koordinatörü Tuğba Öner, açılan kurs ile birçok gencin ilk defa dikiş makinesine oturup nasıl ürünler çıkarabildiklerini görerek devamlı ve azimli bir şekilde eğitimlerine devam ettiklerini söyledi. Öner, “Açılan kurslar kadınlar için önem arz ediyor. Bu yüzden koordinatörlüğümüz bünyesinde cam üfleme, ahşap boyama gibi kursların yanı sıra eğitim içerikli hızlı okuma ve Osmanlıca kursları açılması için çalışmalarımız da sürmektedir.” dedi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)