UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

KIZILAY’DAN ÖĞRENCİLERE ÇOCUK BAYRAMI HEDİYESİ

KIZILAY’DAN ÖĞRENCİLERE ÇOCUK BAYRAMI HEDİYESİ

KADİRLİ’DE ESKİ OKULDA YANGIN

KADİRLİ’DE ESKİ OKULDA YANGIN

TURİZM HAFTASI ETKİNLİĞİ

TURİZM HAFTASI ETKİNLİĞİ

YANIK  İBA’YA VE  MECLİS ÜYELERİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

YANIK İBA’YA VE MECLİS ÜYELERİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

TAŞLAR ÜZERİNE-22
    • 18 Mayıs 2022 - 08:16:42

TAŞLAR ÜZERİNE-22

Bizde bir deyim vardır. “Ağzının tadını bilir veya bilmek”. Gerçektende, Helal süt ile Helal gıda ile büyüyen insanlarımız lezzet konusunda “Gurme” denilen kişilerden daha fazla “ tad ustası”dır. Her yediği yemek sonu, -Elhamdulillah bu günde doyduk diyen, dadlı, duzlu, duzu gıd, baharatı eksik gibi cümleleri yemek sonunda millet olarak kullansakta bir çok insanımız yemeğini bitirmesine müteakip içinde birine katılmasam da ( ki bu, ister zengin ol, ister fıkara yemekten sonra yak bir cigara) sözü ile birlikte , – çay nerde galdı ve dadlı yiyek dadlı konuşak türündeki üç üçlemeyi pas geçmez.

Normal sofralarda bu üç gelenek yıllardır sürer gider. İşte yazımızın başında belirtiğimiz “ ağzının dadını bilenler” yemek sonu dadlı ile ilgili bütün seçenekleri kullanılarlar.En azından dadlı bir yiyecek ile ağızlarını dadlandırırlar. Bu dalılardan biriside hiç şüphesiz “ TAŞ KADAYIFI” dır. Malum yazı dizimiz taşlar üzerine.

Taş deyip geçmeyin, taşlar her yerde karşınıza çıkabilir. Taş kadayıfı demişken, Bir çok yöremize ait taş kadayıfı tarifi olmakla birlikte Antalyalı bir arkadaşımız olsa da bize Taş kadayıf yapsa. Ne güzel olur.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz