ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

TARİHİ YAŞAYARAK DERS İŞLEDİLER
    • 18 Kasım 2019 - 07:40:43

Osmaniye’de Öğrenciler, Tarih derslerini Müze ve ören yerlerin dersliklere dönüştürülmesi kapsamında derslerini Tarihi Aslantaş müzesinde işlediler.
Kadirli Şehit İsmail Akduman Kız Anadolu İmam Hatip lisesi 10 B sınıfı öğrencileri, tarih derslerini okul idaresince başlatılan “Dersi Mekanda Öğrenelim” projesi kapsamında Dünyaca ünlü ve Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olma özelliğini taşıyan ve Milli parklar bölgesi içinde olan Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesinde işlediler.

TARİHİ YERİNDE ÖĞRENİYORLAR

Tarih Öğretmeni Kemal Tapaç önderliğinde öğrencilere bölgenin tarihi ve coğrafi yapısı ile hangi medeniyetlere ev sahipliği yaptığı ve bölgenin stratejik önemi anlatıldı.
Milli park içerisindeki Türkiye´nin ilk açık hava müzesi  olma özelliğini taşıyan Aslantaş Açık Hava Müzesi´nde Hitit medeniyetine ait kalıntılar doğal yerlerinde sergileniyor.
Okul Müdür yardımcısı Süleyman Teper, Tarihimizi öğrencilerimiz yerinde görerek dokunarak ve yaşayarak öğrenme imkânı buldular. Birçok öğrencimiz Kadirlili olmasına rağmen Karatepe Arslantaş açık hava müzesi´ne gelmemişlerdi. İlk defa geldiler ve bu heyecanı tatlılar dedi.

Tarih dersini canlı canlı yerinde görüp işleyen öğrenciler de gördüklerinden çok etkilendiklerini,Tarih dersini yaşayarak anlamanın daha güzel olduğunu ve Tarihi yerinde görerek hafızalarına kazıdıklarını belirttiler.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz