OSMANİYE MİLLETVEKİLİ  DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

GAZİOĞLU’NDAN  ÜYELERİNE EV  ZİYARETİ

GAZİOĞLU’NDAN ÜYELERİNE EV ZİYARETİ

TARİHİ YAŞAYARAK DERS İŞLEDİLER
    • 18 Kasım 2019 - 07:40:43

Osmaniye’de Öğrenciler, Tarih derslerini Müze ve ören yerlerin dersliklere dönüştürülmesi kapsamında derslerini Tarihi Aslantaş müzesinde işlediler.
Kadirli Şehit İsmail Akduman Kız Anadolu İmam Hatip lisesi 10 B sınıfı öğrencileri, tarih derslerini okul idaresince başlatılan “Dersi Mekanda Öğrenelim” projesi kapsamında Dünyaca ünlü ve Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olma özelliğini taşıyan ve Milli parklar bölgesi içinde olan Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesinde işlediler.

TARİHİ YERİNDE ÖĞRENİYORLAR

Tarih Öğretmeni Kemal Tapaç önderliğinde öğrencilere bölgenin tarihi ve coğrafi yapısı ile hangi medeniyetlere ev sahipliği yaptığı ve bölgenin stratejik önemi anlatıldı.
Milli park içerisindeki Türkiye´nin ilk açık hava müzesi  olma özelliğini taşıyan Aslantaş Açık Hava Müzesi´nde Hitit medeniyetine ait kalıntılar doğal yerlerinde sergileniyor.
Okul Müdür yardımcısı Süleyman Teper, Tarihimizi öğrencilerimiz yerinde görerek dokunarak ve yaşayarak öğrenme imkânı buldular. Birçok öğrencimiz Kadirlili olmasına rağmen Karatepe Arslantaş açık hava müzesi´ne gelmemişlerdi. İlk defa geldiler ve bu heyecanı tatlılar dedi.

Tarih dersini canlı canlı yerinde görüp işleyen öğrenciler de gördüklerinden çok etkilendiklerini,Tarih dersini yaşayarak anlamanın daha güzel olduğunu ve Tarihi yerinde görerek hafızalarına kazıdıklarını belirttiler.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz