“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

SÜPHAN DAĞINA ZİRVE TIRMANIŞI
    • 28 Ocak 2022 - 22:46:18

SÜPHAN DAĞINA ZİRVE TIRMANIŞI


Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden bir grup dağcı, deniz seviyesinden 4 bin 58 metre yükseklikteki Süphan Dağı’na zirve tırmanışı için harekete geçti. Bitlis’in Adilcevaz ilçesi sınırlarındaki Süphan Dağı’na düzenlenen tırmanışa katılan 6 dağcı zirveye yaklaşık 900 metre kala tipiye tutuldu.
“SÜPHAN GEÇİT VERMEDİ”
Tırmanış iyi başlasa da rakım yükseldikçe soğuk ve tipi de kendini göstermeye başladı.
Osmaniye Dağcılık Odak spor kulübünden (ODAK) Ali Rıza Işık ve Kadir Yıldırım, Duzici (DUDAK) Kübra Nur Dönmez, Erzincan’dan Zafer Küçüksu, Kayseri ‘den Seyit Ali Demirezer,Ankara’dan Nesrin Çamlıdere adlı dağcılar,3200 rakımda havanın patlaması ile -30 derecede zirveye 900 metre kala 12 saatlik zorlu tırmanışın ardından tehlike arz edince dönmek zorunda kaldılar.
Dağcılar,yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Türkiye’nin en yüksek rakımda yerleşik hayat süren yerlerden biri olan Süphan Dağı`nın 2 bin 300 metre rakımlı eteklerinde kurulan Adilcevaz ilçesi Kışkılı köyüne kadar indiler.Dağcılar yolların kapalı olması nedeniyle mahsur kaldıkları Köyde Muhtar Salih Emre’nin evinde misafir oldular.
“DOKTOR AYAKLARINA KADAR GELDİ”
Tırmanış ekibinde 2 de doktorun olması mahsur kaldıkları köy halkına yaradı.
İki gün köyde kalan doktorlar,köy halkının sevgisine mazhar olurken,Muhtar dahil bir çok kişi muayene edilerek sağlık taramasından geçiridi.
Dağcılar mahsur kaldıkları köyün ulaşıma açılmasının ardından evlerine dönecekleri günü bekliyor.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz